Zavřít reklamu

koncept iPhone 7 iconKdyž jsme před pár týdny poprvé slyšeli informaci, že by iPhone 7 neměl mít už 3,5mm jack, jen málokdo tomu věřil. Ovšem další a další informace naznačují, že nový iPhone se skutečně zbaví konektoru pro sluchátka a nahradí jej bezdrátovou technologií, případně Lightning portem. Ovšem nejnovější informace od Fast Company, která se odkazuje na svém anonymní zdroje, ještě prozrazují další zajímavosti, kterých bychom se mohli dočkat.

Řeč je také o voděodolnosti, které by iPhone mohl dosáhnout právě díky absenci 3,5mm jacku. Zdroje Fast Company prozradily, že Apple plánuje udělat iPhone 7 ještě o něco tenčí a navíc jej má vybavit bezdrátovým nabíjením, což je pro některé skvělá zpráva, ovšem pro ostatní možní nikoliv.

Fast Company také prozradila, že sluchátka dodávaná s iPhone 7 by měla být zcela nová a navrhnuta tak, aby co nejlépe potlačila okolní hluk. Je dost možné, že sluchátka budou vybavena Lightning konektorem nebo budou dokonce rovnou bezdrátová. Pokud si k iPhonu budete chtít připojit svá stávající sluchátka, tak budete nuceni použít redukci, kterou Apple jistě začne prodávat za ne zrovna nejlidovější cenu.

Informace neprozrazují, jak chce Apple zajistit voděodolnost iPhonu a jakou technologii chce použít v případě bezdrátového nabíjení. Je ale dost možné, že jako v případě Apple Watch, si ani iPhone nebudete moc bezdrátově dobít jinou nabíječkou, než tou od Applu.

Na jednu stranu jde o zajímavé informace, které nám naznačují jistý směr, kterým se možná bude budoucí iPhone ubírat, ale na druhou stranu podobných zvěstí jsme tu měli i před představením předchozích iPhonů také několik a nakonec jsme se ani voděodolnosti nebo bezdrátového nabíjení nedočkali.

iPhone 7 concept

*zdroj: cult of mac

Související články

Dnes nejčtenější

.