Zavřít reklamu

Turing PhoneUž je to asi 6 rokov, čo tech-blogy a podobne orientované médiá prezentujú rôznych „zabijakov“ iPhonu, ktorí by mohli zničiť vrcholné postavenie Applu na trhu. Skutočnosť je však taká, že jediný, kto sa k tomuto cieľu nejak priblížil, bol snáď len Samsung, ktorý prináša zaujímavé inovácie, ale akosi sa mu nedarí získať popularitu iPhonu. Teraz sa ale pozrieme na mobil, ktorý zaujme hlavne ľudí, ktorým záleží na bezpečnosti a zároveň chcú robustné spracovanie. Práve ich požiadavkom by mohla vyhovieť novinka od startupu Turing Robotic Industries, ktorý vytvoril zariadenie, aké vás zaujme a dokonca skláňa poctu počítačovej legende, Alanovi Turingovi.

Dizajnovo to síce nejaká kráska nie je, ale možno vás prekvapí, že jeho telo je odolnejšie, než telo iPhonu či iného smartfónu na trhu. Je totiž vyrobené zo zliatiny Liquidmorphium, amorfnej zliatiny zirkónu, mede, hliníku, niklu a striebra. Podľa tvorcov je materiál tvrdší, než titan alebo ocel. Časť mobilu je síce plastová kvôli dizajnu, avšak celé zariadenie je chránené pred vodou a prachom vďaka nano vrstve. Prístroj tak má certifikát odolnosti IPX8.

Súčasťou telefónu je aj snímač odtlačkov prstov. Ale nehľadajte ho pod displejom, to je príliš mainstream. Namiesto toho nájdete snímač odtlačkov prstov na boku telefónu, presne na mieste, kam zvyknete ukladať ukazovák pri držaní mobilu v pravej ruke alebo palec pri držaní v ľavej ruke. Tu ale šifrovanie len začína. Mobil používa Android 5.1 Lollipop s vlastnou nadstavbou Æmæth UI a šifrovacím kľúčom Turing Imitation Key (USB), ktorý viete zdieľať so svojimi priateľmi a viete tak zabezpečiť, že s vami budú môcť komunikovať s použitím šifrovanej komunikácie. Inak je to 8GB kľúč s chipsetom Krypto TIK8217.

Pohonnou jednotkou tohto telefónu je štvorjadrový Snapdragon s frekvenciou 2.5GHz v kombinácii s 3GB DDR3 RAM. Užívateľom prístupné úložisko je eMMC modul s 16, 64 alebo 128GB pamäťou. Na zadnej strane mobilu nájdete 13-mpx fotoaparát a vpredu 5-mpx fotoaparát s podporou HDR. Kľúčovou súčasťou je pochopiteľne displej, ktorý má uhlopriečku 5.5″ a rozlíšenie 1920 x 1080 bodov. Telefón neobsahuje žiaden USB port, namiesto toho nabíjanie mobilu prebieha s pomocou Magstream nabíjačky, ktorá je veľmi podobná MagSafe na MacBooku. Napokon je tu X-RFID anténa, taktiež zabezpečená s pomocou rozhrania od firmy Turing. Za bezpečnosť napokon zaplatíte slušnú cenu. 16GB model stojí 610 dolárov, 64GB model stojí 740 dolárov a 128GB nájdete za 870 dolárov.

*Zdroj: Turing Phone

Související články

Dnes nejčtenější

.