Zavřít reklamu

Apple Music iconSlužbu Apple Music si v redakcii pochvaľujeme a zďaleka v tom nie sme sami – služba je veľmi obľúbená a aj Tim Cook potvrdil, že jej popularita stúpa každým dňom. Nie je sa čomu diviť, službu máme v mobile všetci a je len na nás, kedy si ju aktivujeme a či využijeme tri mesiace bezplatného prístupu k desiatkam miliónov skladieb. Každá kvalitná vec si napokon zaslúži aj dobrú reklamu a práve preto sa vo svete začínajú objavovať nové reklamné bannery a billboardy, ktoré prezentujú službu Apple Music naozaj príjemným štýlom.

Reklamy na vás totiž nevyskočia s hromadou textu, ale na druhú stranu sú dostatočne veľké na to, aby ste si ich všimli; bodaj by nie keď jedna z nich lemuje celú chodbu v stanici metra. Až na tento detail sú ale reklamy čisté a nájdete na nich vždy tvár nejakého umelca a pred ňou meno Apple Music, vždy s iným písmom, aby to nebolo príliš stereotypné a aby ten font pasoval k danému umelcovi. Reklamy sa momentálne nachádzajú v staniciach metra v Japonsku, na autobusových zastávkach v Mexico City a tiež ako billboardy na cestách v LA a Toronte.

A keď už som spomenul tie billboardy, ešte je tu jedna zaujímavá správa. Server Billboard oznámil, že odteraz bude do svojich rebríčkov Hot 100 a 200 zaraďovať aj tie skladby a albumy, ktoré boli streamované cez Apple Music a už rebríčky za tento mesiac budú ovplyvnené tým, akú hudbu počúvajú ľudia na svojich iOS zariadeniach. Samotné rebríčky sú aktualizované každý týždeň a ich popularita sa hodnotí na základe predajov a prehraní na požiadanie. Apple Music však nie je jedinou službou, ktorá ovplyvňuje hudobné rebríčky, podieľajú sa na tom aj konkurenčné služby ako Spotify, Tidal alebo Google Play.

https://twitter.com/rsencion/status/627844356389470210/photo/1

https://instagram.com/p/51zWg7oJO2/

View this post on Instagram

this photo is apple music ad at harajyuku japan🇯🇵 it is good design ad,i took picture📷 i think apple mysic is best music service🎶 because ①apple music has original radio station "beats 1"📻 this radio is good sense👍 ②apple music has a lot of playlists📖 those lists is good sense👍 i feel the pleasure of listening music from those playlists☺️ ③apple music has good & beatiful user interface📲 operation & music management is excellent👍 apple music may be world standard🌍 i hope so😎 原宿の東急プラザ前を通ったらAppleMusicの広告がディスプレイされてました😵 『センス』という言葉がそのまま形になったかのようなブランドであるAppleらしい広告でした👍 日本にも音楽ストリーミングブームが押し寄せたけど、それに全く否定的だった僕が現在AppleMusicの虜になっていて、他の追随を許さないと思ってます😍 その理由は①オリジナルのラジオ局『beats 1』を持っていること。世界の都市をまたいで24時間放送されるこのラジオ局は現地の雰囲気を感じるセンスの高いもので、しかも豪華アーティストが出演します😋 ②既存プレイリストがヤバい🎶 おそらく随時更新されているプレイリストが量・質ともに素晴らしくです。好きなアーティストはもちろん、『初めてのU2』のような初心者向けのリスト、プロデューサー別のリスト、feat.したリストなどがあり、音楽の楽しさをより深めてくれるものになっています。プレイリストを見るだけで作り手のセンスの高さ&音楽への強い思いが伝わってきます😆これは他の音楽サービスには無いもので、選曲を重視し、センスの高い人を雇ってるのでは無いかと思わさせます😉 ③UIやデザインが優れていて、操作や管理がしやすい👍スムーズに音楽の管理ができて気持ちが良いです😁 『beats 1』が世界中で聞かれたら、もはやそれは世界基準となり、世界共通のコンテンになります😋世界のどこにいても、どんな人とでもbeats 1が共通の話題になる日が来るかもしれません🌞そうなる可能性を秘めてるところがAppleMusicの1番素晴らしいところです😎 #music #applemusic #japan #tokyo #harajyuku #omotesando #ad #原宿 #表参道 #日本 #音楽 #instagood #photooftheday #picoftheday #instadaily #igers #all_shots #webstagram #instacool #photo #follow #followme #like #tagsforlikes #like4like #instalike #follow4follow #likeforlike #followforfollow

A post shared by Shoichi Abe (@shoichi1024) on

applemusicbanner1

*Zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

.