Zavřít reklamu

Apple music iconApple dnes během úvodní keynote při příležitosti WWDC 2015 představil zbrusu novou hudební službu Apple Music, která se postará o streamování hudby z datových center společnosti Apple přímo do vašeho zařízení, ať již je to iPhone, iPod nebo iPad a samozřejmě také Mac.

Tim Cook nejprve začal celou prezentaci tím, že Apple miluje hudbu, hudba mění celý svět a je nedílnou součástí našich životů již dlouhou dobu. Během úvodního videa ukázal Apple jak se poslouchala hudba v minulosti a co vše dokáže, spojovat národy, vyčarovat úsměv na rtech, vyvolat rytmus a mnoho dalšího. Hudba je láska, hudba je vášeň a přesně to se snažil Apple dát do nové aplikace, kterou dnes představil.

Apple Music je služba, která je o zážitku, která k nám dostane zážitek z hudby. Samotnou aplikaci a službu pak odprezentoval nejnovější člen vedení Applu Jimmy Iovine. Steve Jobs ukázal Iovinovi cestu, jak získat hudbu online, iTunes Store byl ve své době úžasný a umožnil stáhnout si hudbu přímo do své kapsy. Když Iovine viděl kam se hudba posunula dnes, viděl zároveň také novou možnost jak ji dostat k lidem a právě o této cestě je Apple Music.

Apple music

Služba která streamuje miliony skladeb kdykoli do vašeho zařízení, umožní vám vytvářet a sdílet playlisty, je k dispozici kdykoli a kdekoli jste vy.  Apple Music navíc není jen o hudbě, součástí jsou také hudební videa, koncerty a další věci, které patří k hudbě. Skladby můžete komentovat, lajkovat a samozřejmě také sdílet. To vše je Apple Music. Všechna hudba je na jednom místě.

apple music

Apple music je revoluční hudební služba, která vám pomůže najít další skladby podle rytmu, zvuku a dokonce i textu.  Jedná se o globální rádio, které hraje 24/7 to, co milujete a nejen vaše skladby, které najdete, ale také skladby, které doplňují vaše oblíbené nahrávky, umělce a alba. Apple Music spojuje posluchače s hudebníky. Ti totiž vidí vaše pocity, vidí reálně názor na svoji hudbu a dokáží tak reagovat.

Apple music connect

Hudebníci tak mohou vidět reakce fanoušků na své skladby a dokáží reagovat a přizpůsobit se jim. Hudebníci navíc mohou sdílet své texty, fotografie, nahrávky hlasu nebo zvuku a vše, co by mohlo jejich fanoušky zajímat. Jedná se tedy o sociální síť ve které najdete vše, co vám chtějí hudebníci sdělit. To ostatně předvedl přímo na pódiu jeden z nejopěvovanějších producentů a hudebníků současnosti Drake. Fanoušci tak budou přímo vidět jak vznikají nová alba, písničky a co jejich milovaní hudebníci zažívají.

apple music
Když jste si kupovali hudbu, museli jste si koupit vždy jen jednu, neměli jste možnost koupit si jakoukoli skladbu na světě, respektive všechny, to nyní máte. Dostanete se k veškeré hudbě na světě a máte ji k dispozici kdykoli a kdekoli jste. Součástí služby Apple Music je také B1, broadcast, který hraje 24/7 a je vám stále k dispozici. Jedná se o rádio, ve kterém jsou nejlepší moderátoři z New Yorku.

apple music

Hudbu kterou si pustíte můžete okamžitě přidat do playlistu, nastavit jako výchozí skladbu, stáhnout do zařízení nebo ji zobrazit v iTunes Store pro zakoupení, případně ji můžete okamžitě sdílet s přáteli. Jednoduše se navíc dostanete na profil umělce, který za ni stojí a můžete jej začít sledovat a komunikovat s ním.

Celá služba Apple Music je navíc propojena se Siri a to až do takové míry, že ji můžete říct například ať vám zahraje nejlepší song z roku 1992 nebo nejlepší song od daného umělce, případně ať zahraje hudbu podobnou té, kterou posloucháte a tak dále. Právě úzké propojení se Siri je to, čím je služba kromě výše uvedených novinek taktéž revoluční.

Cena a dostupnost
Apple Music bude dostupná 30. 6. 2015 jako součást iOS 8.4 pro iPhone, iPod touch a iPad. V tento den bude dostupná také pro Mac a PC jako součást nové verze iTunes. Verze pro Android bude dostupná na podzim letošního roku. Služba bude stát 9,99$ pro jednotlivce a 14,99$ pro rodinu se šesti členy. Zdarma budete mít na vyzkoušení 3 měsíce. Služba Apple Music bude dostupná ve více než 100 zemích a to v den spuštění, tedy 30. 6. 2015! Je velmi pravděpodobné, že do těchto zemí patří také ČR a SR.

Apple Music
Apple Music
Apple Music

 

 

Dnes nejčtenější

.