Zavřít reklamu

Apple music iconApple dnes během úvodní keynote při příležitosti WWDC 2015 představil zbrusu novou hudební službu Apple Music, která se postará o streamování hudby z datových center společnosti Apple přímo do vašeho zařízení, ať již je to iPhone, iPod nebo iPad a samozřejmě také Mac.

Tim Cook nejprve začal celou prezentaci tím, že Apple miluje hudbu, hudba mění celý svět a je nedílnou součástí našich životů již dlouhou dobu. Během úvodního videa ukázal Apple jak se poslouchala hudba v minulosti a co vše dokáže, spojovat národy, vyčarovat úsměv na rtech, vyvolat rytmus a mnoho dalšího. Hudba je láska, hudba je vášeň a přesně to se snažil Apple dát do nové aplikace, kterou dnes představil.

Apple Music je služba, která je o zážitku, která k nám dostane zážitek z hudby. Samotnou aplikaci a službu pak odprezentoval nejnovější člen vedení Applu Jimmy Iovine. Steve Jobs ukázal Iovinovi cestu, jak získat hudbu online, iTunes Store byl ve své době úžasný a umožnil stáhnout si hudbu přímo do své kapsy. Když Iovine viděl kam se hudba posunula dnes, viděl zároveň také novou možnost jak ji dostat k lidem a právě o této cestě je Apple Music.

Apple music
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Služba která streamuje miliony skladeb kdykoli do vašeho zařízení, umožní vám vytvářet a sdílet playlisty, je k dispozici kdykoli a kdekoli jste vy.  Apple Music navíc není jen o hudbě, součástí jsou také hudební videa, koncerty a další věci, které patří k hudbě. Skladby můžete komentovat, lajkovat a samozřejmě také sdílet. To vše je Apple Music. Všechna hudba je na jednom místě.

apple music
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Apple music je revoluční hudební služba, která vám pomůže najít další skladby podle rytmu, zvuku a dokonce i textu.  Jedná se o globální rádio, které hraje 24/7 to, co milujete a nejen vaše skladby, které najdete, ale také skladby, které doplňují vaše oblíbené nahrávky, umělce a alba. Apple Music spojuje posluchače s hudebníky. Ti totiž vidí vaše pocity, vidí reálně názor na svoji hudbu a dokáží tak reagovat.

Apple music connect
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Hudebníci tak mohou vidět reakce fanoušků na své skladby a dokáží reagovat a přizpůsobit se jim. Hudebníci navíc mohou sdílet své texty, fotografie, nahrávky hlasu nebo zvuku a vše, co by mohlo jejich fanoušky zajímat. Jedná se tedy o sociální síť ve které najdete vše, co vám chtějí hudebníci sdělit. To ostatně předvedl přímo na pódiu jeden z nejopěvovanějších producentů a hudebníků současnosti Drake. Fanoušci tak budou přímo vidět jak vznikají nová alba, písničky a co jejich milovaní hudebníci zažívají.

apple music
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
Když jste si kupovali hudbu, museli jste si koupit vždy jen jednu, neměli jste možnost koupit si jakoukoli skladbu na světě, respektive všechny, to nyní máte. Dostanete se k veškeré hudbě na světě a máte ji k dispozici kdykoli a kdekoli jste. Součástí služby Apple Music je také B1, broadcast, který hraje 24/7 a je vám stále k dispozici. Jedná se o rádio, ve kterém jsou nejlepší moderátoři z New Yorku.

apple music
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Hudbu kterou si pustíte můžete okamžitě přidat do playlistu, nastavit jako výchozí skladbu, stáhnout do zařízení nebo ji zobrazit v iTunes Store pro zakoupení, případně ji můžete okamžitě sdílet s přáteli. Jednoduše se navíc dostanete na profil umělce, který za ni stojí a můžete jej začít sledovat a komunikovat s ním.

Celá služba Apple Music je navíc propojena se Siri a to až do takové míry, že ji můžete říct například ať vám zahraje nejlepší song z roku 1992 nebo nejlepší song od daného umělce, případně ať zahraje hudbu podobnou té, kterou posloucháte a tak dále. Právě úzké propojení se Siri je to, čím je služba kromě výše uvedených novinek taktéž revoluční.

Cena a dostupnost
Apple Music bude dostupná 30. 6. 2015 jako součást iOS 8.4 pro iPhone, iPod touch a iPad. V tento den bude dostupná také pro Mac a PC jako součást nové verze iTunes. Verze pro Android bude dostupná na podzim letošního roku. Služba bude stát 9,99$ pro jednotlivce a 14,99$ pro rodinu se šesti členy. Zdarma budete mít na vyzkoušení 3 měsíce. Služba Apple Music bude dostupná ve více než 100 zemích a to v den spuštění, tedy 30. 6. 2015! Je velmi pravděpodobné, že do těchto zemí patří také ČR a SR.

Apple Music
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
Apple Music
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
Apple Music
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

 

 

Související články

"hudba^1 apple^0.9 se^0.8 music^0.7 sluzba^0.6 skladba^0.5 moci^0.4 pro^0.3 hudebnik^0.2 soucast^0.1 "/2

Dnes nejčtenější