Zavřít reklamu

iPad Air 2 iconÁzijské médiá zvyknú z času na čas odhaliť pravdivé informácie o budúcich produktoch spoločnosti Applu a pokiaľ je nasledujúca správa pravdivá, tak tohtoročná generácia iPadov na tom bude o niečo biednejšie. S odvolaním na svoje zdroje a analytika Liaoxian Li totiž vravia, že Apple tento rok predstaví len dva iPady a to iPad mini 4 a iPad Pro, ale vôbec by sme nemali čakať predstavenie iPadu Air 3. Spoločnosť sa chce zamerať hlavne na najväčší model a väčšinu svojich zdrojov sústredí práve naň, takže je možné že ak by vyšiel nejaký refresh iPadu Air, dočkáme sa veľmi podobnej situácie ako v prípade iPadu mini 3, ktorý podľa mnohých pôsobí, akoby bol vytvorený na poslednú chvíľu.

iPad mini 4 by však mohol ponúknuť viacero noviniek, ktoré by mohli ľudí presvedčiť pre jeho kúpu. Mimo iného by sme mali očakávať tenšie telo s dizajnom po vzore iPadu Air 2, teda na novom mini-čku neuvidíme spínač tichého režimu/rotovania obrazovky. Nedivíme sa, jeho funkcie dnes bohate zastupuje Control Center. Lenže zároveň je možné, že hardvérovo už na tom nebude 4. iPad mini tak dobre, ako by sme čakali a je možné, že opäť ponúkne slabší hardvér. Spoločnosť sa chce totiž do budúcnosti zamerať na iPad Air a Pro a je preto dosť možné, že iPad mini 4 bude zároveň ten posledný.

K situácii okolo iPadu Air 3 investičný poradca Liaoxian Li dodáva, že spoločnosť Apple chce, aby mal Foxconn k dispozícii maximum zdrojov na výrobu iPadu Pro a to je dôvod, prečo by sme nemali čakať nejaké veľké zmeny, pokiaľ ide o model s 9.7-palcovým displejom. Buď sa dočkáme minimálneho refreshu alebo najbližšie uvidíme nový iPad Air až v roku 2016. Na druhú stranu však Target v internom dokumente upozornil, že Apple má dnes k dispozícii obmedzené zásoby iPadu Air, takže sa prikláňame skôr k názoru, že ak nejaký refresh uvidíme, tak bude mať minimálne rozdiely oproti dnešnej generácii. Napríklad sa dočkáme Rose Gold farby, pokiaľ sa Apple rozhodne zjednotiť ponuku a predstaví iPhone 6s v tejto farbe.

iPad Pro
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

*Zdroj: Economic Daily News

Související články

Dnes nejčtenější