Zavřít reklamu

Že Apple pracuje na nové generaci iPadu Air je díky spoustě nejrůznějších úniků informací víceméně jasné. Kdy přesně dorazí sice zatím není tak úplně jasné, jelikož se do produktových plánů Applu výrazně podepsala pandemie koronaviru, zato však už víme celou řadu informací o jeho technických specifikacích. S dalšími dorazil nyní leaker Komiya. 

Podle zdrojů Komiyi si Apple zřejmě uvědomuje oblibu ultraširokoúhlých fotoaparátů na iPhonech 11 a 11 Pro, což jej přimělo k jejich nasazení i na iPady Air 4. generace. Na rozdíl od iPhonů však však nebudou tyto objektivy doplňky pro širokoúhlé objektivy, ale fotoaparáty primárními. Jinými slovy, jiné snímky než ty ultraširokoúhlé zřejmě na iPady Air 4. generace nevyfotíte. Ze strany Applu se jedná o opravdu odvážné rozhodnutí, které se určitě neobejde bez slov kritiky. Na druhou stranu, popularitu ultraširokoúhlých objektivů lze vidět i na sociálních sítích a internetu všeobecně, díky čemuž by mohlo být ve výsledku jeho nasazení na iPady dobrý tah. Applu se navíc tímto krokem podaří udržet výrobní náklady na přijatelné úrovni, jelikož nebude muset řešit dva objektivy, ale jen jeden, jako je tomu i nyní. 

Co se týče dalších technických specifikací produktu, očekává se nasazení designu blízkého iPadům Pro 3. a 4. generace, použití novějšího procesoru, navýšení RAM paměti a v neposlední řadě i výměna Lightning konektoru za USB-C. Díky těmto vylepšením by se tak měl iPad stát plnohodnotnou náhradou současného 11” Pro, který se má z nabídky Applu v dohledné době poroučet. Řadu Pro tudíž zůstane reprezentovat jen 12,9” model, pro který se chystají též velmi slušná vylepšení v čele s nasazením displeje s mini LED podsvícením. 

Dnes nejčtenější

.