Zavřít reklamu

iPhone 6 Plus - iconO chystaných iPhonech 6s a 6s Plus slyšíme v poslední době opravdu hodně. Je to dáno především tím, že jejich výroba se již pomalu připravuje a v Cupertinu se jim ve velkém věnují. Právě díky tomu na povrch unikají zásadní informace, které nám dokáží pomyslně zkonstruovat, jak bude další generace vypadat a co vše nabídne. Design by měl být v podstatě stejný jako současná generace, maximálně narazíme na malé změny. Velký progres ale zaznamenáme uvnitř samotných zařízení.

Server 9to5Mac zveřejnil další zprávu, že asisjské zdroje prozradily další 3 zajímavé informace o chystaném jablečném telefonu. Samozřejmě, že není potvrzena jejich pravost, ale zní vcelku pravdivě a není proto nutné jim nepřkládat důležitost. Alespoň částečně mohou být zvěsti pravdivé.

A10 procesor
Je pravda, že první zpráva se netýká ani tak iPhonu 6s, jako spíše už iPhonu 7, to ale neznamená, že jí to ubírá na důležitosti. Zpráva má totiž co dočinění s procesorem A10, který byl měl být použit v zařízeních v roce 2016. Podle zpráv by měla společnosti Taiwan Semiconductor Manufacturing Company zajistit celou výrobu procesorů pro iPhone 7. Je však podivné, že by si Apple nezajistil ještě nějakou pojistku, protože už v minulosti se spálil na tom, že některý z jeho dodavatelů pro klíčové součástky nestíhal produkovat dostatečné množství, a tak ve výsledku se opozdily i veškeré objednávky.

Nový procesor A10 by měl být vyroben 10nm technologií, která čipům zvýší rychlost a umožní pracovat s výkonějším hardwarem. Například Samsung už s výrobou 10nm čipů pro své telefony začne nyní a bude s nimi osazovat své vlajkové lodě příští rok.

Tenčí LED podsvícení
Další zpráva tvrdí, že Apple v nové generaci iPhonů vylepší podsvícení displejů. Přejde prý na model, který bude o 0,2mm tenčí, než v současném iPhonu. Nová řada bude tak zase o kousek slabší, ale jen zanedbatelně. Nová technologie však sebou přináší i nevýhody, má totiž o 10% slabší podsvícení, a tak bude muset Apple použít další čip k dosažení stejné úrovně jasu jako u současných modelů. Ve výsledku by ale měl být displej o něco úspornější.

Lepší fotoaparát
O značně lepším fotoaparátu jsme již psali několikrát, a tak se snad všechny zvěsti potvrdí a nový iPhone 6s doopravdy nabídne změnu, která bude stát za to. Poslední zpráva vše okořeňuje a říká, že Apple opustí od svého 8MP čidla a přejde na nový 12MP. RGBW model by měl již tradičně dodávat společnost Sony a rychlost autofokusu by měla být o něco lepší, než v součastnosti. Zdroje tvrdí, že Apple prý strávil rok testováním kvality fotoaparátu, doufejme tedy, že přijde s něčím převratným.

iphone-6-protruding-camera

*zdroj: 9to5Mac

Dnes nejčtenější

.