Apple staví vlastní továrnu na výrobu procesorů pro iOS zařízení

Zahraničný portál SemiAccurate v noci zverejnil novú správu, v ktorej uvádza, že Apple chce plne prevziať moc nad výrobou svojich najdôležitejších produktov. Kalifornská spoločnosť údajne v týchto dňoch zvažuje, že postaví svoju vlastnú továreň, v ktorej spustí výrobu procesorov do svojich iOS zariadení. Za týmto rozhodnutím by podľa magazínu mala stáť nespokojnosť Applu so skutočnosťou, že výrobcovia čipov nedokážu splniť všetky podmienky, ktoré Apple požaduje.

Spoločnosť sa tak rozhodla po tom, ako údajne opustila Samsung ako hlavného výrobcu procesorov Apple Ax. V priebehu budúcich rokov by mala podľa posledných informácií prebrať výrobu spoločnosť TSMC, no ani tá podľa SemiAccurate nepatrí medzi tie, ktoré by dokázali splniť všetky podmienky. Portál uviedol mená štyroch výrobcov, ktorí nedokážu uspokojiť všetky podmienky stanovené Applom, konkrétne sa jedná o Intel, TSMC, Global Foundries a IBM. Doposiaľ jediným výrobcom, ktorý dokázal spĺňať všetky podmienky, bol Samsung, vzťah s ním je ale napätý.

Správa však mimo iného spomína aj tajwanskú spoločnosť UMC, a nie je vylúčené, že práve ona bude zapojená v novom projekte Applu. Jedná sa však o hudbu ďalekej budúcnosti, keďže spoločnosť TSMC oficiálne potvrdila, že bude mať na starosti výrobu procesorov Apple A8, A9 a A9X v roku 2014. Procesory, ktoré vyrobí TSMC, budú vyrábané s pomocou 20-nanometrovej technológie. Nie je zároveň vylúčené, že časť týchto procesorov poputuje aj do iPadu mini s Retina displejom, keďže výroba procesorov by mala začať už začiatkom budúceho roku, a Retina iPad mini by mal byť predstavený v tom istom období.

apple-a6-mockup1

*Zdroj: Macrumors s odvolaním na platený článok SemiAccurate

Leitz
Vstoupit do diskuze (6)

Diskuze

  Vzhledem k tomu, že Apple vlastně nijak zvlášť nemusí řešit otázku rentability, která je na hraně u takzvaných „levných“ produktů, tak to dává smysl. Apple prodává drahé věci a může si tedy vlastní výrobu důležitého procesoru dovolit, aniž by musel kdy řešit otázku rentabilní výtěžnosti. No, vůbec to nemají vmsšlené špatně. Palec nahoru 🙂

  Reagovat

  Při tom kapitálu co dnes mají jsem se divil, že už dávno nezačali obnovovat svoje továrny, které kdysi byli nuceny zavřít. Kontrola nad celým procesem má i stinné stránky, ale dnes si to můžou dovolit. Škoda, že se vyvázali z ARM.

  Reagovat

  Basman: blbost, jednak na to teď mají a potom už tu není ďlověk kterej řešil i barvu výrobních strojů a tím vše prodražobal a zdržoval. Ale každý jednou zkončí. Můžeš to tu psát každej měsíc a ono se ti to jednou na 100% vyplni 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz