Zavřít reklamu

Zahraničný portál SemiAccurate v noci zverejnil novú správu, v ktorej uvádza, že Apple chce plne prevziať moc nad výrobou svojich najdôležitejších produktov. Kalifornská spoločnosť údajne v týchto dňoch zvažuje, že postaví svoju vlastnú továreň, v ktorej spustí výrobu procesorov do svojich iOS zariadení. Za týmto rozhodnutím by podľa magazínu mala stáť nespokojnosť Applu so skutočnosťou, že výrobcovia čipov nedokážu splniť všetky podmienky, ktoré Apple požaduje.

Spoločnosť sa tak rozhodla po tom, ako údajne opustila Samsung ako hlavného výrobcu procesorov Apple Ax. V priebehu budúcich rokov by mala podľa posledných informácií prebrať výrobu spoločnosť TSMC, no ani tá podľa SemiAccurate nepatrí medzi tie, ktoré by dokázali splniť všetky podmienky. Portál uviedol mená štyroch výrobcov, ktorí nedokážu uspokojiť všetky podmienky stanovené Applom, konkrétne sa jedná o Intel, TSMC, Global Foundries a IBM. Doposiaľ jediným výrobcom, ktorý dokázal spĺňať všetky podmienky, bol Samsung, vzťah s ním je ale napätý.

Správa však mimo iného spomína aj tajwanskú spoločnosť UMC, a nie je vylúčené, že práve ona bude zapojená v novom projekte Applu. Jedná sa však o hudbu ďalekej budúcnosti, keďže spoločnosť TSMC oficiálne potvrdila, že bude mať na starosti výrobu procesorov Apple A8, A9 a A9X v roku 2014. Procesory, ktoré vyrobí TSMC, budú vyrábané s pomocou 20-nanometrovej technológie. Nie je zároveň vylúčené, že časť týchto procesorov poputuje aj do iPadu mini s Retina displejom, keďže výroba procesorov by mala začať už začiatkom budúceho roku, a Retina iPad mini by mal byť predstavený v tom istom období.

apple-a6-mockup1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

*Zdroj: Macrumors s odvolaním na platený článok SemiAccurate

Související články

Dnes nejčtenější