Zavřít reklamu

iPhone 6 Plus - iconV lednu tohoto roku mi došla trpělivost, a tak jsem se rozhodl vyměnit Nexus 5 za phablet od Applu, tedy za iPhone 6 Plus. Následně jsme vám samozřejmě přinesli recenzi, ve které jsme právě zakoupený telefon poměrně hodně vychvalovali. Tehdy však byly pocity naplněné prvním obdivem a úžasem z telefonu. Jak je to ale po třech měsících? Jsou mé pocity stále tak pozitivní? Praktické zkušenosti z delšího používání mohou totiž přinést nové poznatky, které se na začátku neprojevovaly. Pojďme se tedy podívat na to, zda je tento obr stále tak spolehlivý, jako na začátku.

Jednoduchá odpověď: ano. S telefonem jsem stále spokojený a nemůžu si ho vynachválit. Oproti Nexusu 5 je to neuvěřitelný skok kupředu. Stále mi na něm ale vadí několik věcí, například nepřítomnost diody či home button tlačítko, které mi jednoduše nepříjde tak pohodlné, jako kapacitní tlačítka na displeji. S tím ale nic neudělám. Fotoaparát je perfektní, stejně jako ostrý displej, Touch ID či výdrž baterie. Ta je i po třech měsících stále špičková, až se tomu divím. Každý den po používání iPhonu 6 Plus od osmi ráno do půlnoci je hodnota baterie na konci dne okolo 30%, což je takový malý zázrak. Nemusím tak vůbec přemýšlet nad tím, co s telefonem dělám. Velikost zařízení mi vůbec nepřekáží, ba naopak. Na manipulaci s telefonem, která má 5,5 palcový displej, jsem si zvykl. Někdy se mi stýská po menším telefonu, vždy mi to ale vynahradí ta neuvěřitelná výdrž.

iPhone 6 Plus

To, co jsme v recenzi chválili, se nezměnilo. Na druhou stranu se objevily nové problémy a určitá zklamání. Největší problém je v systému. Ač se na tuto oblast Apple pravidelně zaměřuje a vydává nové verze iOS 8, tak to stále není ono. Plynulost systému je na parádní úrovni, i když se mi občas zdá, že se aplikace otevírají na vlajkovou loď moc dlouho. I reakce po stisknutí home tlačítka by mohla být rychlejší (právě proto mi tlačítko vadí ). To ale není největší problém. V systému je totiž pořád hodně bugů. Nechápu, že s tím Apple něco nedělá. Nedávno jsme hodně kritizovali klávesnice třetích stran, kde jsme vás informovali o tom, že chyba není ve vývojářích, ale v samotném Applu, který se rozhodl tyto klávesnice odsunout na třetí kolej, což způsobuje problémy. Ty nezmizely ani poté, co Apple vydal iOS 8.3, který měl zlepšit veškerou kompatibilitu. To ale není vše, nedávno jsem musel telefon restartovat poté, co se v aplikaci Zprávy neobjevila ani nativní klávesnice od Applu. Neříkám, že se to děje každý den, ale je to velká otrava. Další problémy jsem objevil v Safari, kde stránky zamrzají a prostě nereagují na jakýkoli povel. To je poměrně časté, stejně jako nereagující zamykací obrazovka na dotyky. Všechno jsou to drobnosti, které můj pohled na iPhone nemění, je ale škoda, že se na to Apple nezaměří. Osobně doufám, že iOS 9 moc novinek nepřinese a že se spíše dostane na takový velký úklid, který ještě zlepší chod a plynulost systému.

iPhone 6 Plus

Další věcí, která mě trochu zklamala, je odolnost těla iPhonu. Telefon nosím v obalu, jelikož to je podle mého názoru absolutní nutnost hlavně kvůli kluzké kovové konstrukci. U uživatelů, kteří obal nepoužívají, je ale vidět hodně poškození. Materiál, ze kterého je 6 Plus vyrobený, toho tak moc nevydrží, Apple by se na tuto část mohl zaměřit, jelikož opravdu není vůbec těžké zadní stranu poškrábat. Na mém displeji je dále vidět několik škrábanců, o kterých vůbec nevím, kde se vzaly. Telefon rozhodně nenosím v jedné kapse spolu s mincemi či klíči. Tak či onak bych očekával, že se toto u Gorilla Glass stávat nebude. Nejde o nic velkého, škrábance nejsou hluboké či velké, za ty velké peníze by se ale toto stávat nemělo. A ne, screen protector nechci a používat ho nikdy nebudu, nepříjde mi to jako pohodlné řešení. Celkově by to bylo asi vše, jelikož je iPhone 6 Plus jedním z nejlepších telefonů na trhu, který podle mého exceluje zvlášť ve výdrží baterie a v celkové uživatelské zkušenosti z používání fotoaparátu. Určitě bych ho i po třech měsícíh doporučil každému, komu nevadí velké rozměry. Teď už je ale možná lepší počkat do září na novou generaci, která takřka jistě přijde s 2 GB RAM, které telefonu a operačnímu systému hodně pomůžou.

iPhone 6 Plus

Dnes nejčtenější

.