Zavřít reklamu

8a7clightroom-4-logo-iconPoté co Apple oznámil, že ukončí vývoj profesionální aplikace pro úpravu fotografií Aperture, vydalo své prohlášení také společnost Adobe, která patří již řadu let mezi největší konkurenty Aperture. Adobe nabádá uživatele Aperture, aby vyzkoušeli službu Creative Cloud nebo samostatnou aplikaci Lightroom, která dlouhou dobu soupeří na počítačích Mac o svoji pozici právě s Aperture. Adobe je odhodláno pomoci bývalým zákazníkům Aperture a iPhoto na přechod na aplikaci Lightroom.

„Zjednodušeně řečeno zdvojnásobujeme naše investice do Lightroom a Creative Cloud, díky čemuž můžete očekávat bohaté inovace pro desktopové, webové a přenosné zařízení v příštích týdnech, mesících a letech. Nadále také aktivně investujeme do platforem iOS a OS X a jsme odhodlání pomáhat uživatelům iPhoto a Aperture migrovat do našeho bohatého řešení počítačových, mobilních a webových řešení,“ uvádí Adobe ve svém prohlášení.

Prohlášení Adobe zní samozřejmě lákavě, ovšem osobně bych doporučoval počkat na aplikaci Photos, kterou společnost Apple uvede již začátkem příštího roku. Ta by totiž měla převzít částečně úlohu iPhoto a částečně tkaé úlohu Aperture. Uvidíme, jak nakonec bude celá aplikace Photos působit a zda nebudou nuceni přejít na Lightroom skutečně jen ti, které fotografování živí a jenž potřebují využít nějaké speciální vychytávky, jenž jim Photos neumožní.

Adobe nabízí rozhodně zajímavé řešení s tím, že si služby Photoshopu a Lightroomu můžete vyzkoušet za 9,99$ na měsíc, což je adekvátní částka. Pokud se pak rozhodnete využívat také další aplikace Creative Cloud, pak je měsíční poplatek 49,99$. Součástí těchto řešení je taktéž přístup do aplikací Adobe Lightroom pro iPhone a iPad, ke kterým se normálně nedostanete. Je však také důležité uvědomit si, že Apple zastavuje vývoj nových verzí a aktualizací pro Aperture, ale samotná aplikace je stále dostupná v neomezené licenci a při jejím zakoupení vám již Aperture nikdo nevezme a ani vám neznemožní jej používat a máte jej navždy. Apple tedy pouze nebude aplikaci dále vylepšovat. Pokud se rozhodnete vyzkoušet Lightroom, podívejte se na náš tutoriál.

 

Dnes nejčtenější

Další články