Zavřít reklamu

Jeden z nejpopulárnějších fotoeditorů současnosti – Adobe Lightoom, se po delší odmlce vrací do Mac App Store. Společnost Adobe přehodnotila svou produktovou politiku a chce uživatelům macOS nabídnout Lightroom, který nebude vázaný na balík Creative Cloud.

Jste se vzhledem macOS 10.15 Catalina spokojeni?:

Adobe Lightroom byl naposledy dostupný v Mac App Store ve své 4. verzi, před dlouhými sedmi lety. Od té doby společnost Adobe Mac App Store pro potřeby šíření svých aplikací nepoužívala, neboť se přeorientovala z klasické formy distribuce programů (jednorázový nákup licence) na předplatný model skrze svou službu Creative Cloud.

Nová verze Adobe Lightroom CC určená pro Mac App Store se od té klasické liší prakticky jen v jednom. Není vázaná na doprovodnou aplikaci Creative Cloud, která se v případě běžných verzí stará o autorizaci majitele pro použití Adobe produktů a slouží také jako nástroj pro aktualizace jednotlivých aplikací. I to je však pro mnohé uživatele obrovské plus a také důvod, proč právě tuto verzi využít. Na doprovodný software od Adobe si uživatelé stěžují už léta a aktualizace přes Mac App Store jsou lákavou nabídkou.

Adobe Lightroom CC verze pro Mac App Store nabízí týdenní trial k vyzkoušení. Pro další používání je třeba platit měsíční předplatné 10 USD/EUR. Uživatelé budou mít k dispozici stejný 1TB prostoru ve službě Creative Cloud, jako majitelé původní verze Lightroomu CC. Pozitivní zprávou také je, že se předplatné pro macOS verzi Lightroomu dá uplatnit také na iOS verzi.

Situace by tak měla být výhodná pro všechny zúčastněné. Apple si může připsat body za přítomnost dalšího velkého hráče v App Store, ze kterého mu navíc půjde slušný balík peněz. Společnost Adobe dostane svůj nejpopulárnější produkt k rukám obrovského množství potenciálních zákazníků. A ve finále, uživatelé si budou moci vybrat, jakou verzi produktu chtějí využívat. Škoda jen, že Adobe touto cestou nenabízí Lightroom Classic za jednorázový poplatek. Toho už se však v dnešní době asi nikdy nedočkáme.

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější