Zavřít reklamu

Již v minulém roce nám společnost Adobe demonstrovala chystanou aplikaci, která bude sloužit pro kreslení a malování a referuje tak na zvučný Project Gemini. Včera odpoledne jsme se dokonce dočkali podrobnějších informací a hlavně oficiálního názvu aplikace – Adobe Fresco.

Malba s Apple Pencil bude rozhodně stát za to:

Aplikace dorazí na iPady ještě v tomto roce a podle Adobe bude její hlavní výhodou takzvané Live Brushes (živé štětce). Tato technologie si zakládá na platformě Sensei AI, reálných olejových a vodových technikách malby a pomůže nám digitálně tvořit zcela totožně, jak by tomu bylo přímo na malířském plátnu. Veškeré spojené materiály by měly fungovat přesně tak, jak jsme zvyklí z reálného světa, kde se můžeme setkat například se známým mícháním barev přímo na plátně. Představit si to můžeme tak, že pokud začneme malovat například žlutou barvou vedle červené, překreslením malé části by nám vznikla barva oranžová. To však není všechno. Adobe chce malbu na iPadu posunout skutečně na nový level, a tudíž budeme do barev moci přimíchávat i například více vody, čímž je můžeme dle potřeby naředit.

Aplikace Adobe Fresco umožní svým uživatelům přístup ke všem štětcům, kterými disponuje například Photoshop, ale taktéž nabídne tisíce těch nejrůznějších variant, o jejichž tvorbu se postaral umělec Kyle Webster. Co se týče vašich souborů, tak ty budou přímo ukládány do Creative Cloudu, díky čemuž k nim získáte přístup ze všech vašich zařízení.

Společnost Adobe tvrdí, že chtějí poskytnout začátečníkům i pokročilým dokonalý požitek z malování. Jak již bylo zmíněno výše, oficiálního vydání se dočkáme ještě letos, avšak pokud byste nechtěli čekat, můžete zkusit štěstí v registraci do beta testování. Do toho se můžete přihlásit skrze formulář na stránkách společnosti a čekat, zdali vás nakonec vyberou.

Související články

Dnes nejčtenější