Zavřít reklamu

Pokud vás již nebaví nejrůznější předpovědi analytiků, o kterých nikdy nikdo neslyšel, pak nyní zbystřete pozornost. Nejnovější zprávu totiž vydal Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI, tedy muž jemuž se všechny předpovědi za poslední dva roky vyplnili bezezbytku. Ming-Chi Kuo je skutečně nejvěrohodnější zdroj předpovědí za poslední roky, kterému se vše vyplňuje a tak je jeho zpráva mnohem zajímavější než jakákoli jiná. Ming-Chi Kuo se domnívá, že letošní rok bude pro Apple spíše střízlivý, než plný novinek a překvapení, i když hodinek iWatch se dočkáme.

Apple v letošním roce představí iPad Air s procesorem Apple A8 a Touch ID senzorem otisků prstů. To by však měl být jediný tablet, který se v letošním roce představí. Společnost přesune své zdroje k vývoji nového 12,9″ iPadu, který však světlo světa spatří až v příštím roce, tedy konkrétně jeho začátkem, případně dokonce i koncem letošního roku s omezenými zásobami. Nového iPadu mini s Retina displejem se v letošním roce podle Kua nedočkáme, namísto něj totiž bude Apple vyvíjet nový a větší iPad.

Kuo se ve svých vyjádřeních opírá o poznatky z loňského roku, podle kterých má Apple na iPadu mini s Retina displejem nižší marži než na klasickém iPadu Air a jeho objednávky byly ve srovnání s první generací iPadu mini a s iPadem Air nižší, než se očekávalo. Společnost tak raději věnuje svůj čas a energii vývoji nových modelů a zdokonalení iPadu Air. Nový iPad Air by měl navíc podle Kua spatřit světlo světa již začátkem letošního roku, tedy již za velice krátkou dobu. Právě nový iPad Air a iPad s 12,9″ displejem budou mít v následujícím roce vliv na vývoj nového iPadu mini. V letošním roce se tedy dočkáme pouze jediného iPadu, iPadu Air.

Kuo se domnívá, že nový iPad s 12,9″ displejem umožní vývojářům vytvářet více interaktivních aplikací na větší obrazovce. Novinka by měla umožnit především interakci více uživatelů na jednom zařízení a vývojáři budou mít možnost přinést nové druhy aplikací. Apple má však v letošním roce prioritu ve vývoji operačního systému pro hodinky iWatch, které se objeví snad již v letošním roce. Ming-Chi Kuo se bohužel vyjádřil jen o budoucnosti iPadů a hodinek iWatch, na informace o počítačích a dalších produktech jako je Apple TV si budeme muset počkat.

ipad-3-fourth-generation-lightning

*Zdroj: macrumors.com

Související články

Dnes nejčtenější

.