Zavřít reklamu

Spoločnosť Apple zistila, že niektoré počítače MacBook Air z minulého roku môžu mať problémy s flash úložiskami, vďaka čomu môže dochádzať k mazaniu súborov na nich. Jedná sa pritom o počítače s 64GB a 128GB úložiskom, ktoré boli predávané od júna/června 2012 až do júna 2013, kedy boli nahradené novými modelmi s procesorom Haswell a rýchlejším PCIe úložiskom. Aby Apple ochránil užívateľov, rozhodol sa vydať preventívny update a spolu s ním spustil aj nový výmenný program Flash úložiska v tomto počítači.

Podľa podmienok programu majú používatelia nárok na bezplatnú výmenu úložiska na poškodených počítačoch, bez ohľadu na to, či sa o jeho opravu postará Apple alebo autorizovaný servis v krajine. Program platí aj na území Slovenska a Českej Republiky. Pre potrebu overenia problémov sa Apple rozhodol vydať nový MacBook Air Flash Storage Firmware Update 1.1, ktorý automaticky spustí test disku a zistí, či je poškodený. V prípade, že update zistí problém s vaším diskom, okamžite vás presmeruje na webovú stránku Applu. Apple rovnako odporúča, aby po zistení chybného úložiska používatelia neinštalovali žiadne nové aktualizácie a aplikácie a zálohovali svoje dáta.

Pokiaľ sa navyše používatelia už v minulosti rozhodli vymeniť úložisko vo svojom mid-2012 MacBooku Air a zaplatili za opravu, tentoraz majú nárok na vrátenie peňazí po kontaktovaní Applu. Program nepredlžuje záruku a používatelia sa môžu tohto programu zúčastniť v priebehu troch rokov od uvedenia MacBooku Air 2012 na trh.

mac-os-x-mountain-lion-macbook-air

Související články

Dnes nejčtenější

.