Zavřít reklamu

Popularitu Applu využívajú vo svoj prospech aj rôzni podvodníci a inak tomu nebolo ani v priebehu minulého týždňa. Najnovší prípad pochádza z Austrálskeho Brisbane, kde sa istá 21-ročná slečna rozhodla využiť službu Gumtree k tomu, aby si kúpila dva kusy telefónu iPhone. Iba krátko na to sa jej ozvala iná žena, ktorá zhodou náhod mala dve jabĺčka na predaj. Obe ženy si preto dohodli stretnutie v McDonalde v štvrti Sunnybank v Brisbane, kde došlo k obchodu. Obchod bol úspešný, ale iba pre jednu z nich.

Ako sa neskôr ukázalo, natešená 21-ročná Austrálčanka zaplatila 1500 dolárov za dve krabice od telefónov iPhone, ale v čase obchodu ju nenapadlo pozrieť sa dnu. Keď neskôr otvorila krabice, zistila, že vo vnútri krabíc od jablčného telefónu sa v skutočnosti nachádzajú dve šťavnaté, červené jablká. Slečna sa tak doslova behom niekoľkých sekúnd stala majiteľkou najdrahších jabĺk na celom kontinente, ak nie náhodou na celom svete.

Prípad neskôr začala vyšetrovať polícia, a v súčasnosti žiada obyvateľov, aby podvodníčku nahlásili polícii, ak ju spoznajú. Zároveň odporúča, aby obyvatelia zvýšili pozornosť pri nakupovaní vecí z druhej ruky, a to už pri preberaní tovaru. O prípade informoval denník Herald Sun.

earphones-apple
Témata: , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.