• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS High Sierra
  iStores.sk

  Recenze Fitbit Zip: ten nejmenší z nejmenších měřičů aktivit

  fitbit_zipV době kdy čím dál tím větší množství času trávíme u počítačů v pohodlí našich křesel, máme čím dál tím silnější touhu monitorovat každý krok který uděláme a mít co největší přehled nad naší aktivitou. Pokud nejste vyloženě sportovec a nechcete běhat s Nike+, může vás zaujmout Fitbit zip. Ten je zajímavý především svojí velikostí, která jej přímo předurčuje pro každodenní nošení za jakýchkoli okolností. Fitbit Zip je totiž tak malý, že jej bez problémů stržíte do kapsy, připnete na tričko nebo jej dámy v posilovně mohou připnout na sportovní podprsenku. Právě velikost je největší výhodou tohoto nejmenšího měřiče aktivit na trhu. Pojďme se podívat co vše Fitbit Zip nabízí a zda je jeho velikost skutečně výhodou.

  Kromě samotného Fitbit Zip najdeme v balení také ocelový klip se silikonovým povrchem díky kterému můžeme měřič připnout na oděv, USB Bluetooth 4.0, vyměnitelnou baterii a klíč na otevření krytu baterie. Vzhledem k tomu, že synchronizace probíhá přes Bluetooth, je poměrně škoda že musíme své USB porty zaplnit dalším příslušenstvím, pomocí kterého probíhá synchronizace mezi počítačem a Fitbit Zip. Přece jen například MacBooky nemají zrovna největší množství USB portů na světě a tak pokud jeden z nich využijeme pro Fitbit Zip, zbývá nám již jen polovina z nich. Synchronizace pomocí vestavěného Bluetooth bohužel není možná a dodávaný USB stick musíme využít. silikonový klip je skutečně velmi pevný a nejen že chrání samotný snímač, ale umožňuje také jeho připnutí na oděv s tím, že díky pevnosti klipu se nemusíte bát o svůj Fitbit Zip ani při těch nejzběsilejších aktivitách. Vzhledem k velikosti neobsahuje Fitbit Zip žádný port pro nabíjení a plně se spoléhá na vyměnitelnou baterii, která vydrží 4-6 měsíců.

  fitbit

  Fitbit Zip je nutné synchronizovat s počítačem nebo mobilním telefonem/tabletem pomocí speciální, zdarma dostupné aplikace. Problém je v tom, že vzhledem k Bluetooth 4.0 mají majitelé starších telefonů nebo tabletů smůlu a musí svůj Fitbit synchronizovat pouze pomocí PC nebo Mac. Mezi podporované tablety a telefony totiž patří pouze iPhone 4S, iPhone 5, Galaxy S III, Galaxy Note II, iPod touch 5. generace, iPad 3. generace a samozřejmě novější modely těchto strojů, případně pak další telefony a tablety s Bluetooth 4.0. Telefon nebo počítač však slouží skutečně pouze na synchronizaci, veškerý přehled o svých datech máte stejně jako například v případě řešení od Nike přímo na webové stránce, tentokrát na fitbit.com. Právě ony webové stránky jsou u každého takového produktu tím největším tahákem a fitbit.com nabízí zajímavé grafické řešení v podobě skutečně velkých dlaždic, které zobrazují veškeré dostupné informace. Na fitbit.com také měníte nastavení svého zařízení, stejně jako informace o své váze, výšce, délce kroků a dalších detailech, které zpřesňují měření. Synchronizace probíhá pomocí aplikace Fitbit Connnect, která však slouží skutečně jen pro přenos dat mezi zařízením a webovou stranou a můžete ji mít spuštěnou v MenuBar. Stejně tak je možné nastavit automatickou synchronizaci dat v případě, kdy jste méně než šest metrů od svého počítače.

  fitbit_zip

  Fitbit Zip je na první pohled skutečně kvalitně zpracované zařízení, které připomíná miniaturní tachometr na kolo. Díky konstrukci je odolný proti stříkající vodě, prachu a špíně. Senzor samozřejmě není možné používat při plavání, ale pokud půjdete cvičit během letních měsíců a budete se skutečně hodně potit, Fitbit si s tím poradí. Žádné výmluvy proč nemáte změřeny své data neumožňuje ani provozní konstrukce, která zvládá teploty od -18 do + 55 stupňů a výšku až přes 9000 metrů. Jediné k čemu bych měl výtku je absence podsvíceného displeje, ten však Fitbit zip neobsahuje kvůli úspoře baterie. Pro měření využívá Fitbit Zip MEMS 3-osý akcelometr měřící pohybové vzorce pro určení spálených kalorií, nachozené vzdálenosti a uražených kroků. Na displeji se zobrazuje přehled o ujitých krocích, vzdálenosti, spálených kaloriích, hodiny také takzvaný Fitbit smajlík, který dává patřičně najevo zda jste plni síly a aktivit nebo se nudíte v křesle stejně jako on. Mezi jednotlivými položkami přepínáte pomocí klepnutí na displej Fitbit, což funguje velmi spolehlivě.

  IMG_5490

  Celkově mě spolehlivost produktu zarazila, poté co jsem naběhal přes 1000Km s Nike+ jsme zvyklí na to, že u podobných zařízení se nehraje nejen na metry, ale mnohdy ani na desítky metrů. Fitbit Zip je však skutečně velmi přesný a pokud si například se zařízením hrajete v ruce a hýbete s ním, nenaměří ani jeden ujitý metr. V momentě kdy však začnete chodit, měří se kroky skutečně spolehlivě. Bohužel je Fitbit spolehlivý jen do chvíle, dokud nenastoupíte do auta. Pohyb v autě totiž způsobuje, že gyroskop vyhodnocuje vše jako kroky a tak najednou zjistíte, že nebylo problém urazit 200Km za dvě hodiny a udělat při tom několik desítek tisíc kroků.

  IMG_5486

  Fitbit Zip je produkt, který podle mého názoru ocení zejména ženy. Přece jen muž si jde většinou zaběhat nebo měří svůj výkon ve fitku na benchpress, nikoli počtem ujitých kroků. Právě pro dámy jistě přijde vhod růžová barva, kterou dále doplňuje černá modrá nebo zelená. Fitbit Zip je velmi přesné zařízení, které má skutečně kvalitní algoritmus na rozeznání chůze a spálených kalorií. Pokud tedy sháníte krokoměr, který má trošku pokročilejší funkce a přijatelnou cenu 1349Kč, čeká Fitbit zip právě na vás. Na druhou stranu pokud však již vlastníte například chytrý mobilní telefon nebo iPod, máte krokoměr k dispozici i bez dalšího příslušenství. Zde však oceníte především velikost Fitbit Zip, která předurčuje zařízení ke každodennímu nošení. Přece jen váha 8 gramů a rozměry 35,5mm x 28mm x 9mm jsou s mobilním telefonem nebo iPodem nano nesrovnatelné.

  fitbit_zip

  Leitz

  Diskuze

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  Legendární počítače od Applu v podobě povedených ilustrací
  lg-ultrafine-5k-icon
  Nová várka 5K monitorů od LG dostane lepší stínění. Pokud máte současný model, zaneste ho do servisu
  macbook-pro-2016-icon
  Apple vyvíjí ARM procesor pro nové MacBooky Pro
  Satechi USB-C Power Meter icon
  Nový USB-C multimetr dokáže odhalit nebezpečnou nabíječku ještě před tím, než poškodí váš MacBook
  lg-ultrafine-5k-icon
  Na Apple a LG se valí kritika kvůli jejich 4K a 5K monitorům
  Retina MacBook 2015 black icon
  Uživatelé si stěžují, že se jim v jejich 12″ MacBooku zasekávají klávesy
  flash-icon
  Úložiště pro nové iPhony bude nejspíš vyrábět Western Digital
  macbook-pro-bez-touch-baru-icon
  Apple plánuje přechod na Kaby Lake a 32GB RAM pro nový MacBook Pro
  macbook-pro-2016-icon
  macOS vás nyní upozorní, pokud vám displej spotřebovává příliš energie
  coin icon
  Uživatelé nacházeli v MacBoocích mince a další předměty, záhada má ale nakonec vysvětlení
  2016-macbook-pro-icon-3
  Consumer Report obrací, nové MacBooky Pro získaly doporučení
  2016-macbook-pro-icon-3
  MacBook Pro měl horší výdrž kvůli chybě v Safari. Consumer Report ho proto otestují znovu
  intel_icon
  Procesory od Intelu trpí chybou, díky které lze přes USB ovládnout jakýkoli Mac s procesorem Skylake
  2016-macbook-pro-icon-3
  Apple letos aktualizuje nové MacBooky Pro o nové technologie, díky kterým budou tenčí a lehčí
  nvidia icon
  nVidia představila službu GeForce Now, která dostane herní pecky z PC konečně i na Mac
  intel-kaby-lake-icon
  Intel představil novou vlnu procesorů Kaby Lake, které najdeme v budoucích Macích
  airbar-icon
  Chcete MacBook Air s dotykovou obrazovkou? S AirBar to jde snadno
  2016-macbook-pro-usb-c-icon
  Máte poslední možnost pořídit si levněji populární dock, který MacBooku Pro vrátí všechny chybějící porty
  HighSky - Obchodujte online