Zavřít reklamu

Na Macu se nezobrazují zprávy z iPhonu je problém, se kterým se nejčastěji setkávají především ti jedinci, kteří mají nový jablečný počítač. Apple u všech svých produktů nabízí perfektní provázanost, synchronizaci a kontinuitu, takže můžete jednoduše začít na něčem pracovat na iPhonu, a následně v tom můžete pokračovat na Macu – takto to samozřejmě funguje i naopak a mezi ostatními zařízeními. Konkrétně můžete využít například možnost pro synchronizaci otevřených záložek v Safari, dále všech poznámek a připomínek, a pokud využíváte iCloud Drive, tak můžete mít k dispozici veškerá data na všech zařízeních. Kromě toho se mohou synchronizovat i zprávy, což je pro mnoho uživatelů samozřejmě důležité.

Na Macu se nezobrazují zprávy z iPhonu

Po instalaci a spuštění nového Macu mají uživatelé často problém s tím, že se jim v nativní aplikaci Zprávy nezobrazují zprávy z iPhonu. To je samozřejmě problém, jelikož chcete mít možnost na veškeré zprávy odpovídat i z Macu, abyste pokaždé nemuseli zbytečně brát do ruky iPhone. Abyste každopádně mohli mít veškeré zprávy na Macu synchronizované s iPhonem (a naopak), tak je nutné mít na obou zařízeních zapnuté Zprávy na iCloudu, které tuto možnost zajistí. Níže proto naleznete postup pro aktivaci Zpráv na iCloudu na iPhonu i na Macu.

Jak aktivovat Zprávy na iCloudu na iPhone

  • Prvně je nutné, abyste se přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní části klepněte na váš profil.
  • Následně níže najděte a rozklikněte kolonku s názvem iCloud.
  • Poté opět sjeďte níže, kde pomocí přepínače aktivujte funkci Zprávy na iCloudu.

Jak aktivovat Zprávy na iCloudu na Macu

  • Prvně je nutné, abyste se přesunuli do nativní aplikace Zprávy.
  • Jakmile tak učiníte, tak v levé části horní lišty klepněte na záložku Zprávy.
  • Tímto se otevře rozbalovací menu, ve kterém vyberte možnost Předvolby…
  • Následně se zobrazí nové okno s předvolbami nativní aplikace Zprávy.
  • Poté se v horním menu přesuňte do záložky iMessage.
  • Zde už jen stačí zaškrtnout políčko u možnosti Zapnout Zprávy na iCloudu.

Pomocí výše uvedených postupů tedy můžete na vašich Apple zařízeních aktivovat Zprávy na iCloudu, díky kterým může synchronizace zpráv mezi iPhonem a Macem fungovat. Jakmile tuto funkci na Macu aktivujete, tak se v levé dolní části okna aplikace Zprávy objeví informace o tom, že se zprávy stahují. Než se zprávy na Macu objeví, tak to může klidně několik minut trvat, takže buďte trpěliví. Abyste ale mohli Zprávy na iCloudu využívat, tak je samozřejmě nutné, abyste měli dostatek volného místa na iCloudu – nejspíše si tedy budete muset zaplatit nějaký větší tarif. Na druhou stranu však aktivací Zpráv na iCloudu získáte jistotu toho, že i v případě ztráty či zničení zařízení o žádné zprávy nepřijdete.

Související články

Dnes nejčtenější

.