Zavřít reklamu

Prodejny Apple Store se po celém světě staly doslova fenoménem ve kterém lidé nejen nakupují nové produkty, ale v minulosti se již několikrát objevily také případy, kdy si novomanželé řekli své ano právě v prodejně Apple Store. I to svědčí o oblíbenosti maloobchodních prodejen, které se staly prodejnami s největším ziskem na metr čtvereční na světě a v rychlosti s jakou prodávají produkt od jeho naskladnění si konkurují s dokonce s fastfoodovým řetězcem McDonalds.

Právě Apple Store prodejny se pak staly inspirací pro společnost SAP, německého výrobce software, který se chystá představit své vlastní obchody v nejlepších lokalitách těch největších měst. Předseda dozorčí rady  SAP Hasso Plattner uvedl: „Budoucnost je v kombinaci prodeje a poradenství. Novými obchody se společnost SAP zviditelní ve světových metropolích. Hasso Plattner je mimo jiné také zakladatelem SAP a často kritizuje další členy managmentu z problémů, které doprovází internetový obchod SAP, ve kterém je navzdory tomu že společnost pochází z Německa možné platit kreditní kartou pouze v USA a Kanadě.

Prodejny Apple Store se již v minulosti staly inspirací například pro Sony Centra, Microsoft Store nebo obchody společnosti Nokia. Na vlastní maloobchodní prodejny se pak nejnověji chystá také Google. Vzhledem k zaměření produktů společnosti SAP se budou prodejny orientovat více než na samotný prodej právě na poradenství a seznámení uživatelů s možnostmi, které jim software společnosti může poskytnout.

apple_store_sf_union_square_large
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

*Zdroj: welt.de

 

 

Související články

Dnes nejčtenější