Zavřít reklamu

Minulý týden jsem navštívil New York City. Je to opravdu úžasné město a věřím, že mi každý dá zapravdu. Jako Apple fanoušek jsem zavítal do dvou z pěti Apple Store prodejen, které můžete na Manhattanu nalézt. V následujících řádcích bych se s vámi chtěl podělit o své zážitky, postřehy a nějaké fotografie.

Jako první jsem si to namířil k světoznámé ,,kostce“  na páté Avenue, přesněji mezi 58. a 59. Street. Už z dálky poznáte, že je toto místo něčím výjimečné, protože je to asi nejfrekventovanější část 5th Avenue. U schodů mě vítá slečna v červeném tričku s úsměvem na tváři. Docela mě zaráží ta červená barva, pravděpodobně předvánoční akce. Chvíli jsem procházel mezi stoly a pořídil pár fotek. Pak jsem se zastavil u iPadů, protože jsem chtěl věděl v čem, že jsou ty ,,Beats“ ‚za $300 tak úžasné. Nejsem nějaký znalec a je pravda, že vypadají skvěle, ale řekl bych, že to je tak vše, čím tato sluchátka nadchnou. Ale to je pouze můj osobní názor.

store1
Mezi videi v iPadu jsem našel snad deset různých vzkazů od lidí z celého světa a tak jsem samozřejmě taky jeden přidal a do poznámek vložil odkaz na lsa :)Taky jsem viděl nějakého Asiata s pravítkem a fotoaparátem, jak běhal kolem ,,kostky“ ‚a fotil si každičký detail. Jelikož jsem v prodejně strávil skoro hodinu a tento pán tam už byl když jsem přišel a ještě byl, když jsem odcházel, tak se s vámi vsadím, že do roka mámě někde v Asii podobnou stavbu.
Store2

 Návštěva druhého Applovského chrámu byla spíše náhoda. Chtěli jsme se podívat na Grand Central Station, kde jsem si všiml nakouslého jablíčka nad schody. Samozřejmě jsem se vydal tímto směrem a vidím klasické dřevěné stoly, které znám již z dřívějších návštěv Apple Storů a na nich opět všechny produkty, které tato společnost nabízí.
Store3
 Celkově jsem byl docela dost překvapen, protože se nejedná o klasickou prodejnu. Obchod není nijak uzavřen, jako by vše bylo na chodbě.  První jsem si myslel, že je otevřeno 24/7/365 jako třeba na té páté Avenue. Jeden z prodavačů mi ale řekl, že mají normální otevírací dobu, takže netuším, jak to zabezpečují na noc a ještě jsem se dozvěděl, že prodejna byla otevřena teprve 9. prosince. Taky se mě ptal odkud jsem, jak se mám, co v USA vlastně dělám… povídali jsme si snad čtvrt hodiny. Toto jde Applu opravdu dobře. Každopádně se jedná o geniální nápad a celé patro jsem procházel s otevřenou pusou.
Store4
 Mimochodem je úžasné kolik lidí s applovskými sluchátky potkáte, kolik lidí se fotí na Time Square iPhonem, kolik lidí brouzdá po internetu ve Starbucks na iPadu… Zajímalo by mě, kde jsou všechny ty Androidí telefony a tablety, protože Apple v NYC vidíte všude.

Související články

Dnes nejčtenější