Zavřít reklamu

Americký server Apple Insider přišel dnes se zprávou týkajících nových spekulací okolo příští generace iPadu Mini. Podle všeho se na výrobě displeje pro menší ze dvou tabletu cupertinské firmy podílí AU Optronics, který již začal s jeho vývojem. Původně tato zpráva přišla od DigiTimes, který je známý jakožto velký zdroj spekulací ohledně Apple, nicméně spekulace o displejích v nových zařízeních byly obvykle pravdivé. Bohužel není mnoho informací o technologii na jaké jsou postaveny nové displeje pro iPad Mini, i přesto, že taiwanský AU Optronics již Apple zásobuje AH-VA (Advanced Hyper-Viewing Angle) panely , tedy panely se širokými pozorovacími úhly, namísto současných IPS panelů od LG. Zprávy z počátku tohoto měsíce však již potvrdili že AU začalo s prvnotní výrobou Retina displejů pro druhou generaci tohoto tabletu.

Podle očekávání analytiků a myslím i spousty zákazníků nový iPad Mini nabídne Retina displej, který Apple postupně rozšiřuje napříč své produktové řady. Otázkou však zůstává zda Retina displej nezpůsobí nárůst ceny tohoto zařízení, což je podle odborníků více než pravděpodobné. Použití Retina displeje totiž má za následek možné zdražení vlivem použitých materiálů a zdrojů až o 30%. U Applu je však tradicí, že nové generace si ponechávají stejnou cenu, jako předchozí.

Pro AU je důležité, aby dosáhlo produkce okolo jednoho milionu displejů ve svých dodávkách Applu, což podle zpráv již bez problémů zvládá. Důvodem je tak  eliminace nedostatku tabletu v prvních měsících jeho prodeje a tudíž by se tak neměla opakovat situace kdy měl Apple ve svém Online Store  iPad Mini na skladě bez čekací lhůty teprve až tento týden. Samotný AU Opronics dle svých vyjádření očekává, že produkce displejů poroste i během tohoto roku a tudíž nebude problém lačnivé zákazníky uspokojit.

ipad_mini_lsa

Dnes nejčtenější

.