Zavřít reklamu

Akcie společnosti Apple odepsali za poslední měsíc, tedy od 19. 9. 2012 do 19. 10. 2012 téměř sto dolarů na jedné akcii. Vzhledem k ceně akcií která 19.9 překročila hodnotu 700$ za jeden kus a dnes lehce překračuje hodnotu 600$ na jeden kus, je odepsání téměř sta dolarů poměrně výrazná ztráta. Akcie Apple nabraly na hodnotě krátce poté co byl představen nový mobilní telefon iPhone 5. Bohužel se však ukázalo, že má Apple problémy s jeho výrobou a nedokáže dostatečně zásobovat světové trhy jako je USA, Čína, Rusko a další. Dokonce ani v zemích jako je ČR/SR, kde Apple nemusí dodávat nijak enormní množství iPhone 5, není tento telefon v současné době dostupný.

Akcionáře dále znepokojilo, množství možná až příliš nadnesených problémů, které se začaly na internetu rozebírat. Akciím nepřidala ani údajná stávka ve společnosti Foxconn o které informoval jeden z jejich zaměstnanců prostřednictvím sociální sítě, čehož se následně chytla světová média, jenž situaci zveličila. Hodnota akcií společnosti Apple byla podle množství světových analytiků poměrně nadnesena a tak se v současnosti trh domnívá, že situace která v posledním měsíci vznikla, je pouze přirozenou korekcí cen, která musela dříve nebo později nastat. Podle většiny analytiků je tedy právě nyní vhodná příležitost nakoupit akcie společnosti Apple Inc., protože právě nyní se dostaly do okamžiku, kdy došlo ke korekci jejich ceny. Cena tak bude adekvátní skutečné hodnotě akcií a následný růst již bude přirozený.

Na nákup však dle očekávání analytiků máte již pouze dnešní a zítřejší den. Úderem úterního večera totiž Apple představí několik novinek, mezi které bude s největší pravděpodobností patřit také nový iPad mini, který akcionáři a trh očekávají s nadšením. Mělo by se totiž jednat o produktu, díky kterému bude mít Apple odpověď na levné tablety společností Amazon a Google. Pokud se však nestane zázrak, je zřejmé, že Apple již v letošním roce hodnotou svých akcií nepřekoná cenu 1000$ za jednu akcii, jak některé předpovědi analytiků očekávaly.

akcie_apple

*Zdroj: Akcie.cz

Dnes nejčtenější

.