Zavřít reklamu

Již v minulém týdnu takřka zmizely Apple TV ze skladů obchodníků třetích stran. Tento týden prázdné sklady postihly i obchody samotného Applu. Ze všech 246 Apple Stores, které se nacházejí na území Spojených států mají Apple TV skladem jen čtyři. Obchody v Evropě nedostatek Apple TV prozatím netrápí, stejně jako internetový store. Nedostatečné skladové zásoby v USA naznačují, že by jsme se v nejbližší době mohli dočkat updatu Apple TV za výkonnější model. Teoreticky by se tak mohlo stát již během zítřejší keynote na které bude představen iPad 3. Spolu s tímto by Apple mohl do svého iTunes Store zařadit i filmy ve vyšším rozlišení 1080p namísto současných 720p, což přijde vhod právě nové generaci tabletu (vyšší rozlišení) a případné nové Apple TV.

Velmi často se také spekuluje o zcela nové Apple TV, která by se měla proměnit ze současného „set-top boxu“ na regulérní TV s jednoduchým uživatelským rozhraním a funkcemi současné Apple TV. S těmito vizemi je často skloňován i název iTV, což může být pro Apple problematické jej použít, jelikož veškerá práva pro toto označení vlastní britská televizní společnost iTV Entertainment. Současný prezident a CEO britské iTV Patrick Hughes se rozhodl kalifornského giganta mírně posunout směrem k vyřešení budoucích právních sporů ohledně značky a tak vyzval představenstvo Applu, jmenovitě Ala Gorea, a navrhl setkání, ve kterém by se projednalo případné „přátelské a spravedlivé jednání“ mezi oběma stranami na základě amerického patentu číslo 2011/0154394 A1, ve kterém Apple mluví přímo o iTV. Zároveň dodal, že pokud by se situaci nepodařilo vyřešit, byl by nucen podat stížnost u americké Komise pro mezinárodní obchod (ITC).

itv_patent_figure

Hughes se na celou situaci pokusí zítra veřejně upozornit. Pravděpodobně vycítil, že značka by se Applu mohla hodit do budoucna a tak by na případném prodeji mohla jeho iTV Entertainment solidně vydělat. Zároveň upozornil, že čínská společnost Hisense, která stojí za tabletovou TV I’TV se již na něj obrátila se zájmem případně značku iTV odkoupit. Na nabídky Cupertinský gigant prozatím nijak nereagoval.

*Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější