Zavřít reklamu

Apple v současné době pracuje na novém zvukovém formátu, který by umožnil nabídnout High Definition audio přímo přes iTunes nebo dokonce iCloud. Apple by chtěl umožnit streamování hudby v maximální kvalitě přímo z iCloud. Nový formát by se měl automaticky přizpůsobit na šířku pasem a poskytnout co nejkvalitnější možný zvuk, který bude streamován přímo do přístrojů uživatelů. Nový typ souborů by se měl objevit v updatu iTunes, který se předpokládá na polovinu letošního roku, zřejmě společně s představení iPhone 5. Podle informací Apple již požádal nejmenované Londýnské hudební studio (je možné že stejnojmenné studio), o nahrání zvukových záznamů v novém formátu, který by pomohl zlepšit kvalitu iTunes obsahu.

Je možné, že se s ukázkou nového formátu setkáme již 7. 3. 2012 během mediálního představení nové verze tabletu iPad. Kvalitnější formát by měl být využit také při službě iTunes Match, která by jím automaticky nahradila MP3 uživatele. Apple se tak skutečně zamyslel nad tím, co jsem psal v článku o novinkách pro rok 2012, tedy zda není vhodné ke kvalitnímu obrazu nabídnout také kvalitní zvuk. Nová generace iPhone a iPadu bude pravděpodobně vybavena kvalitnějším hudebním čipem.

Bohužel se však inženýři společnosti Apple potýkají se zřejmě stále větším problémem. V současné době se objevují mobilní telefony, multimediální přehrávače a tablety, které nabízí vysoké rozlišení displeje a podle představ společnosti Apple již brzy nabídnou také zvuk ve vysoké kvalitě. Bohužel však ceny pamětí neumožňují nabídnout zařízení za přijatelnou cenu, které by mělo možnost uložit několik desítek podobných filmů nebo hudby. Apple a ostatní výrobci tak potřebují streamovat obsah ze svých serverů přímo do přístrojů uživatelů. Bohužel současné rychlosti mobilního internetu a ceny datových limitů FUP tyto funkce neumožňují.

*Zdroj: guardian.co.uk

Související články

Dnes nejčtenější