Zavřít reklamu

Tisková zpráva: SKI magazín, oblíbený časopis nejen o lyžování, se po B2B měsíčníku Retail Info Plus (www.retailinfo.cz) stal již druhým českým periodikem, využívajícím pro svou iPad verzi platformu iFlipViewer. Jeho čtenáři mají již více než rok možnost zakoupit si časopis kromě papírové i v elektronické online verzi pro běžné desktopové systémy (Windows, Mac, Linux) ve FlipVieweru Xpress a bohatě této možnosti využívají.  Nyní jim ve spolupráci s vydavatelem časopisu, společností SKI Press, spol. s r.o., přinášíme jejich oblíbený časopis i na stále populárnější iPad, což jim umožní mít časopis prakticky kdykoliv po ruce.

Logo_SKI_2010
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Všichni čtenáři časopisu tak mají v současné době možnost si přímo na webových stránkách časopisu (www.skimagazin.cz) zakoupit jednotlivá vydání nebo celoroční předplatné v elektronické podobě, popř. také získat celoroční předplatné v kombinaci tištěné i elektronické verze. V rámci elektronického vydání získávají automaticky verzi pro iPad i pro desktopové OS a mohou si tedy vybrat zařízení, na jakém chtějí časopis prohlížet, zcela svobodně a bez dalších nákladů. Obě verze navíc v internetovém archivu vydání sdílejí stejný webový odkaz, takže záleží pouze na tom, z kterého prostředí si odkaz otevřou.
Aplikace iFlipViewer, která slouží k prohlížení iPad verze nejen tohoto, ale i dalších časopisů a publikací, ukládá publikace přímo v iPadu a pro prohlížení časopisu tak po jeho stažení již není nutné internetové připojení, i když je samozřejmě kvůli vestavěnému webovému prohlížeči, který slouží k otevírání webových odkazů, umístěných v jednotlivých publikacích, výhodou. Integrovaný webový prohlížeč je možné využít nejen k otvírání běžných webových stránek bez opuštění prostředí aplikace, ale může v něm být přehráváno např. také video či zobrazovány obrázky a fotogalerie nebo spouštěny online HTML 5 aplikace – záleží pouze na na fantazii vydavatele.

ski1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
ski2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Jak získat elektronický SKI magazín nejen ve verzi pro iPad
Je to velmi jednoduché – navštivte internetové stránky časopisu na adrese www.skimagazin.cz, zaregistrujte se a vyberte si, zda chcete zakoupit pouze aktuální vydání (pomocí Premium SMS) nebo získat předplatné a vybrat způsob platby. V případě online platebních metod máte časopis k dispozici ihned po dokončení platební transakce a ihned můžete začít číst. Pokud webové stránky časopisu navštívíte z iPadu, můžete si do něj samozřejmě časopis také ihned stáhnout. Pokud jste si předtím z App Store nenainstalovali aplikaci iFlipViewer, budete do něj nejdříve automaticky přesměrováni.
Všichni registrovaní uživatelé k dispozici také online archiv předcházejících ročníků zdarma, který je zatím dostupný pouze ve verzi pro FlipViewer Xpress pro desktopové OS, ale i tak se jedná o zajímavý bonus pro všechny čtenáře.

iFlipViewer – nejjednodušší cesta k publikacím pro iPad
Publikace pro iFlipViewer se, stejně jako ty pro FlipViewer Xpress, připravují v konverzní aplikaci FlipViewer Xpress Creator. Jednoduchá a snadno ovladatelná aplikace vás provede během několika minut jednotlivými kroky konverzního procesu, na jehož konci je složka, obsahujícími všechny potřebné soubory pro zvolenou variantu publikace, případně pro obě, pokud stejně jako u časopisů SKI magazín nebo Retail Info Plus, chcete distribuovat své publikace pro počítače i iPad.
Díky zajímavé licenční politice je možnost publikování pro iFlipViewer i cenově dostupnou variantou publikačního řešení pro iPad. Licenční poplatky nedosahují ani desetitisíců, ani tisíců eur či dolarů, jako v případě mnoha jiných publikačních platforem, a tak například licence na vydání neomezeného počtu publikací na jeden rok nedosahuje ani výše jedné průměrné mzdy v ČR, licence na jednotlivá vydání pak stojí několikanásobně méně.

Zviditelněte se s personifikovanou aplikací
Všem vydavatelům, kterým by nevyhovovala možnost vydávat své publikace pro generickou aplikaci iFlipViewer, můžeme samozřejmě nabídnout také možnost vytvoření vlastní personifikované aplikace. Personifikovaná aplikace funkčně vychází z generické verze a i konverze se provádí v tradiční aplikaci FlipViewer Xpress Creator. Jediné omezení se týká možnosti stahovat publikace do aplikace přes externí webový odkaz z internetu – tato možnost u personifikované aplikace není a čtenáři tak mohou získat veškeré publikace vydavatele jen přes vestavěný obchod aplikace.
Vydavatel samozřejmě může u personifikované aplikace použít vlastní název aplikace a její ikonu. Dále je možné přizpůsobit úvodní obrazovku, grafickou podobu uživatelského rozhraní a záložku s informacemi a nápovědou. Pokud se vydavatel u společnosti Apple zaregistruje jako vývojář, je potom možné aplikaci do App Store umístit i pod jeho společností.

pers_app_obchod
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

O firmě Daniel Boček – Boček Media
Daniel Boček – Boček Media je od roku 2007 Value Added Resellerem společnosti E-Book Systems pro ČR a od letošního roku také pro SR. Zabývá se hlavně poskytováním nástrojů a služeb pro elektronické online publikování a mezi její zákazníky patří vydavatelé knih, novin a časopisů, ale i obchodní a výrobní společnosti.
Veškeré informace o publikačním řešení FlipViewer Xpress Suite, jehož součástí je konverzní aplikace FlipViewer Xpress Creator, online i offline bezinstalační prohlížeč FlipViewer Xpress, aplikace pro iPad iFlipViewer, řešení pro řízení přístupových práv k publikacím a ochraně obsahu Digital Rights Management Solution a analytický systém FlipAnalyzer, naleznete na internetových stránkách www.bocekmedia.net, kde si můžete rovněž vyžádat zkušební verzi software.

Související články

"pro^1 aplikace^0.9 casopis^0.8 publikace^0.7 mozny^0.6 verze^0.5 se^0.4 ipad^0.3 webovy^0.2 iflipviewer^0.1 "/2

Dnes nejčtenější