Zavřít reklamu

apple-iphone-5Dnešní článek bude trošku jiného druhu. Normálně se na našem webu dočtete o velkých, známých a převážně placených titulech. Ale ne všechny aplikace na App Store se dostanou do našeho podvědomí a u spousty z nich je to velká škoda. Dnes jsem se tedz rozhodl udělat tři minirecenze na 3 hry. Proč minirecenze? Aplikace nejsou až tak rozsáhlé na velkou recenzi, ale zaslouží si pozornost. Pojďme se tedz podívat na hry Lanesplitter, Mad Skills MX a Bowmaster HD.

Lanesplitter

Lanesplitter je hra, kterou jsem objevil čistě náhodou. Tuším, že byla zmíněna někde v sekci Featured, nyní ji objevíme na 2. místě v Top Charts. Není divu: hra je gratis a kvalita, kterou nabízí, je na gratis aplikaci nadstandartní, myslím, že by ji klidně mohli prodávat za 2 USD a lidé by si ji stejně stahovali.
V podstatě to není hra až tak převratného charakteru, nicméně pobaví a dokáže způsobit pořádnou závislost. Jedná se o hru, ve které jediným cílem je přežít na motorce v normálním provozu co nejdéle. Celou cestu jedete na své motorce na tříproudé silnici. Na vozovce samozřejmě nejste sami, kolem vás jede spousta aut, které ale zrovna nedodržují dopravní předpisy. Vaším úkolem je vyhýbat se těmto pirátům silnic a zároveň nehavarovat. S postupujícími úrovněmi nabíráte větší rychlost a řidiči okolo se stávají stále více bezohlednějšími. Celé ovládání hry je nesmírně snadné. Vyhýbáte se akcelerometrem a pro rychlejší jízdu na zadním kole (wheelie) používáte dotyk kdekoliv na obrazovce. Lehčí to být nemohlo. Ač se zdá, že hra není ničím extra, určitě stojí za zkoušku. Mě si získala bezchybnou citlivostí na naklonění iPadu, originalitou (řídí se totiž s iPadem na výšku, ne na šířku, jinou aplikaci tohoto stylu jsem zatím neviděl) a svou hezkou, ač jednoduchou grafikou. A samozřejmě návykovostí. Troufám si dokonce tvrdit, že mě vzala za srdce víc, než Can Knockdown 2, a to už je co říct.

Mad Skills MX

Ve hře MS MX se opět setkáváme s motorkama, ovšem z jiného úhlu pohledu. Je to titiž klasická dráha s kopečky, rampami a roklemi. A samozřejmě se spoustou upgradů. Opět, je to velmi chytlavá hra. Její vyhoda je v tom, že nabízí velké množství levelů, které jsou shrnuty ve 4 obtížnostnimch sekcích. Každá sekce obsahuje kolem 15 levelů, které jsou velkými výzvami. Jak se říká, obtížné, ale ne nemožné. Princip je jasný, musíte dojet do cíle dřív než váš soupeř. A ani vlastně nezáleží, jesli se tam doplazíte, doletíte nebo dopadnete. Hlavní je skončit s tělem za cílovou linií dříve než váš oponent. Jak jsem zmínil, hra obsahuje přídavné funkce motorky. Poskočení pomocí jakého si odrazu, nitro na zýšenou rychlost (nejlépe využitelné ve vzduchu) a konečně katapultace s tryskama v botách.
Hra je výborná a stáhnete si ji zde.

Bowmaster HD

Bowmastera si v App Store všimla asi spousta lidí. I když jeho ikona nevypadá na kvalitní hru, ale spíš na hru, která funguje na principu přídavného placení (něco jako Smurfs), opak je pravdou. I když hra není ve skutečnosti zadarmo (doplnění ostatních levelů stojí 1,49€, dokupují se přímo v aplikaci), stojí za koupi. Princip hry je nahrát ve dvou kolech víc bodů, než váš soupeř. Jste lučišník, který střílí na cvičná dřevěná zvířata v terénu. Ovládání je interaktivní: jedním prsem držíte luk (ten je přes celou obrazovku), druhým prstem míříte šípem na cíl a natahujete šíp na tětivě. A akcelerometr slouží k otáčení kamery, tedy k dívání se na různé strany. Moc pěkná hra s dobrým fyzikálním zpracováním a výzvovým stylem.

Související články

Dnes nejčtenější

.