Zavřít reklamu

Přestože na svém iPhonu používám jak ochranné sklo, tak i kryt zad, v případě iPadu se mi ani do jednoho z těchto ochranných prvků jít příliš nechtělo. Design jablečných produktů mám totiž skutečně rád přesně takový, jaký je a zatímco v případě telefonu se nějak dokážu smířit s tím, že kvůli bezpečnosti jej tak trochu skryji před okolním světem, u iPadu mi to vzhledem ke způsobu jeho využívání nedávalo moc smysl. Vzhledem k tomu, že tablet relativně často převážím v brašně, jsem si však říkal, že by to přeci jen alespoň nějakou elementární ochranu displeje chtělo. A právě Smart Cover se mi v tomto ohledu jevil jako nejmenší zlo nebo chcete-li nejlepší řešení. 

Pořízením Smart Coveru nezískáte jen kryt displeje, ale i fajnový stojánek, který si zamilujete třeba při sledování filmů v posteli či při práci u stolu, kdy iPad postavíte vedle svého počítače a používáte jej třeba jako jeho další pracovní plochu či jen prostý poznámkový blok. Z Coveru se dají vytvořit celkem tři stojánky, které vždy tablet podrží skutečně stabilně.

Co se týče samotného zpracování této ochrany, to je, jak je u Applu zvykem, na vysoké úrovni. Cover působí skutečně bytelně a k displeji vždy přilne velmi dobře, takže se nedostatečné ochrany rozhodně nebojím. Jeho vnitřní strana je navíc tvořena mikrovláknem, které alespoň dle mého pozorování displej vždy mírně vyčistí. Smířit se ale musíte s tím, že po pár měsících používání už není toto mikrovlákno tak hebké, jak bylo při pořízení. Nečistoty z displeje se na něm zkrátka podepíší. Záleží však jen na vás, v jaké míře. Pokud totiž čistotu displeje příliš neřešíte, Smart Cover bude logicky trpět daleko více než v případě, že se o displej naopak snažíte pečovat. V mém případě, tedy případě průměrného “čistomila” displeje, je mikrovlákno po půl roce používání znečištěno vcelku zanedbatelně. 

DSC_0062

Není to však jen o tom, jak špinavý displej máte. Smart Cover se dá totiž jako stojánek nastavit i tak, že je mikrovlákno vně a tablet na něm de facto stojí. Špinit se tak může například i o stůl, s čímž je třeba počítat a buď stůl vždy před tímto nastavením Roveru otřít, nebo obal používat tak, aby bylo vždy mikrovlákno uvnitř a matný pevný obal vně. Druhá možnost ale není vždy tak úplně možná, jelikož iPad drží méně naklopený, což třeba mě osobně při sledování filmů v posteli úplně nenadchlo. 

Instalace levou zadní

Obávat se nemusíte ani instalace Coveru. Vše totiž zajišťují magnety, které jsou nejen velmi silné, ale obal nasměrují přesně tak, aby vždy na přední stranu tabletu dokonale sedl. Za dobu, co jej mám, se mi snad ještě ani jednou nestalo, že by se mi Cover připnul k iPadu jakkoliv špatně či mi z něj spadl. V tomto ohledu se tedy rozhodně nemusíte ničeho obávat. Jakmile jej jednou připnete, drží jako přibitý. Velmi kladně hodnotím i to, že i přes velmi slušnou ochranu, kterou Cover iPadu dává, mění minimálně jeho tloušťku a i celkový design.

Zcela spokojený naopak nejsem v případě, kdy Cover z displeje sundám a přehnu jej na záda. Tablet se mi sice takto drží bez větších problémů, pokud však nemáte obal umístěný přesně na hliníkovém těle, nejužší část Coveru má tendenci odchlipovat se, jelikož jí magnety na hliníku zkrátka neudrží. To se vám však bude zřejmě stávat vcelku často, protože “pant” Coveru je gumový a tedy měkký, takže není problém s vychylováním obalu mimo záda v případě, že například rychle píšete či hrajete na tabletu nějakou hru. Po chvíli tréninku ale i tuhle věc zvládnete eliminovat na minimum. 

Přidaná hodnota? 

Přestože se jedná jen o hloupý kus krytu, určitou přidanou hodnotu ve formě chytré funkce přeci jen má. Dokáže totiž probouzet či naopak zamykat tablet poté, co jej na něj přiložíte, nebo jej z něj naopak stáhnete. Jasně, jedná se o naprostou banalitu, jelikož stlačit Home Button či Power Button je záležitostí zlomku vteřiny, avšak i toto potěší. Na Cover můžete navíc nahlížet i jako jednu z nejlepších možností pro přizpůsobení svého iPadu k obrazu vašemu. Sehnat se totiž dá v nepřeberném množství barev a typů (samozřejmě jak přímo od Applu, tak i neoriginálních), díky čemuž ním tak můžete stejně jako krytem svého iPhonu částečně ukázat svou osobnost světu. A nebo nemusíte světu ukazovat vůbec nic a prostě si jen tablet uzpůsobit tak, aby se vám zkrátka a dobře opět líbil. 

DSC_0064

Resumé 

Osobně myslím, že Smart Cover je skutečně fajn pomocník, který leckterý uživatel iPadu dokáže ocenit. Jasně, plnou ochranu tabletu neposkytuje, poškození displeje například při převážení jím však vcelku slušně eliminujete. Při jeho používání navíc zachováte stále čistý design vašeho iProduktu, což je věc, kvůli které si mnozí uživatelé právě iPady kupují. Pár nedokonalostí bych u něj sice též našel, jak jste mohli výše vidět sami, jinak bych ale neměnil. 

ipad 2018

Související články

Dnes nejčtenější

.