Zavřít reklamu

Mac OS X češtinaPrvní veřejná verzi české a slovenské lokalizace vydaná společností Apple Inc. je k dispozici ke stažení na této adrese pro oba dva jazyky. Vše je jen jako balík k dodatečné instalaci pro Mac OS X. Ja jsme již před časem uvedli, doposud se nevědělo jak se bude distribuovat ona lokalizace. Nyní je tedy jasné, že je pouze jako nástavba pro Mac OS X a nikoli jako součást Mac OS X 10.6.3 Snow Leopard. Čeština a Slovenčina se zatím netýká některých součástí systému jako je například System Profiler, Automator, iSync nebo i Activity Monitor, navíc není ani v nápovědě, kde by se zřejmě hodila nejvíce (ostatní funkce pochopí téměř každý). Lokalizace funguje spolu s automatickou aktualizací systému, což je opravdová novinka a výhoda. Navíc je aktualizace pro každého, bez ohledu, kde Mac OS X, respektive svůj stroj zakoupil! Problém vidím hlavně v tom, že jen málokdo ví, jak odinstalovat překlad ze systému, ani já to bohužel nevím a nemohu vám poradit. Problém je také v tom, že rozdíl mezi starou verzí od Apcomu a tou přímo od Apple je opravdu jen v těch nejvýznamnějších věcech, které se řešili ve fórech jako je již legendární dotyková destička a.k.a touchpad. Slonvenčina má obrovskou výhodu, jelikož narozdíl od Češtiny neobsahuje překlad věcí jako je AdressBook a tak dále. Zvažte tedy, zda nestojí za to nejprve zkusit systém pochopit v Anglickém jazyce, je to opravdu velmi snadné, až pak bych volil cestu „zaneřádit“ si systém překladem a je jedno za od Apcomu nebo přímo z Curpertina.

Příspěvek od čtenáře

Dovolil jsem si zveřejnit příspěvek od našeho čtenáře, který napsal postup jak nainstalovat místo staré Apcom Češtiny a Slovenčiny novou od Apple Inc.

Rád bych se s váma podělil o způsob, jak jsem “upgradování” ze staré neoficiální češtiny vyřešil já. Takže: System preferences, Language & text, karta Language. V seznamu preferovaných jazyků jsem přesunul český o úrověň níž. Pak se stačí odhlásit a přihlásit. Po tomto kroku jsem měl systém opět anglicky a poté nainstaloval novou češtinu. IMPeek

Video vytvořil Vláďa Janeček ze SuperApple.

Související články

Dnes nejčtenější

.