Zavřít reklamu

Automatické nastavení jasu displeje iPhonu je užitečná funkce, která upravuje jas podle okolního osvětlení. To může být pohodlné, ale v některých případech se vám nemusí líbit, jak se jas mění, nebo chcete mít nad jasem displeje plnou kontrolu. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak automatický jas na iPhonu vypnout.

Proč vypnout automatický jas? Existuje několik důvodů, proč byste se mohli rozhodnout automatický jas vypnout:

  • Nepřesné fungování: V některých případech nemusí automatický jas fungovat korektně, a to z důvodu vadného senzoru okolního osvětlení, nesprávného nastavení nebo specifických světelných podmínek.
  • Přednost manuálního nastavení: Možná dáváte přednost manuálnímu nastavení jasu displeje podle vašich preferencí, ať už je okolní osvětlení jakékoli.
  • Úspora baterie: Vypnutí automatického jasu může v některých případech vést k mírné úspoře baterie, jelikož se displej nebude tak často rozsvěcet a zhasínat.

Jak vypnout automatický jas na iPhonu

  • Otevřete na iPhonu aplikaci Nastavení.
  • Sjeďte dolů a klepněte na Zpřístupnění.
  • V horní části klepněte na Zrak.
  • Vyberte možnost Displej a velikost textu.
  • Dole přepněte přepínač Automatický jas do neaktivní polohy.

I po vypnutí automatického jasu můžete jas displeje manuálně upravovat posuvníkem v Nastavení > Zobrazení a jas. Můžete si také nastavit Tmavý režim, který v noci snižuje jas displeje a šetří oči. Pokud máte iPhone s Face ID, můžete jas displeje upravovat i z uzamčené obrazovky – stačí stisknout a podržet ikonu jasu v pravém horním rohu. Vypnutím automatického jasu získáte plnou kontrolu nad jasem displeje vašeho iPhonu. Můžete si tak nastavit jas podle vašich preferencí ať už je denní světlo jakkoli silné nebo slabé.

Jak ještě více zlepšit sledování displeje iPhonu

Ochranné sklo pro iPhone představuje důležitou investici, která ochrání váš displej před poškrábáním, prasknutím a jiným poškozením. Kromě ochranné funkce ale kvalitní sklo dokáže i vylepšit váš uživatelský komfort. Moderní ochranná skla často disponují antireflexní úpravou, která redukuje odrazy světla a zlepšuje tak čitelnost displeje i na přímém slunci. Některá skla jdou ještě o krok dál a nabízí i technologii proti modrému světlu, která snižuje únavu očí a podporuje klidnější spánek. Pro uživatele, kteří dbají na své soukromí, existují speciální anti-spy skla. Tato skla zúží úhel pohledu na displej, takže osoby nacházející se v úhlu od telefonu neuvidí jeho obsah. To je ideální pro chvíle, kdy používáte iPhone v MHD, kavárně nebo na jiných veřejných místech.

Při výběru ochranného skla pro váš iPhone je důležité zvážit vaše potřeby a preference. Pokud hledáte maximální ochranu a zároveň chcete vylepšit obraz displeje, ideální volbou bude sklo s antireflexní a anti-modré světlo úpravou. Pro ty, kteří kladou důraz na ochranu soukromí, je vhodné anti-spy sklo. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ skla, ujistěte se, že je vyrobeno z kvalitních materiálů a pochází od renomovaného výrobce. Kvalitní ochranné sklo vám zajistí bezproblémové používání vašeho iPhone po mnoho let.

Vychytaná skla a další doplňky pro iPhone zakoupíte například zde.

Dnes nejčtenější

.