Zavřít reklamu

Ano, vím, že je to zlozvyk a mnoho lidí to odsuzuje, ale já osobně usínám s iPhonem v posteli a vsadím se, že rozhodně nejsem jediný. Jednak je to kvůli tomu, abych mohl pohotově ráno odložit budík, a jednak kvůli tomu, abych si mohl i v noci zkontrolovat, zda-li mi nepřišel nějaký e-mail. Zde ale přichází nemalý problém. Pokaždé, když jsem rozespalý a chci se v noci podívat na můj iPhone, po odemknutí dostanou moje oči knockout a ještě několik dlouhých sekund se musím vzpamatovávat z rány, kterou mi udeřil jas telefonu, a to i přesto, že byl nastaven na nejnižší úroveň.

Pojďme se tedy společně podívat na jednoduchý návod, pomocí kterého si můžete během několika málo sekund snížit jas displeje ještě pod minimální úroveň, než kterou si můžete nastavit klasicky v ovládacím centru. Postup je to vcelku jednoduchý, vše se to skládá ze dvou částí. V první si tuto funkci aktivujeme a v druhé se podíváme, jak funkci nízkého jasu aktivovat během několika sekund.

První část: aktivace skryté funkce

Na našem iPhonu X, XS nebo XS Max přejdeme do nativní aplikace Nastavení. Poté rozklikneme možnost Obecné a zde starou známou kolonku Zpřístupnění. Zde je poté nutné rozevřít řádek Zvětšení. Po rozevření stačí pomocí switche aktivovat možnost Zobrazit ovladač, poté pomocí switche aktivujeme samotnou funkci Zvětšení. Po aktivaci se nelekněte – celá obrazovka se přiblíží, což ihned vyřešíme pomocí ovladače, který se zobrazí. Klikneme do jeho středu a z menu, které se zobrazí, stáhneme lupu úplně doleva. Poté rozklikneme možnost Vybrat filtr a zvolíme možnost Málo světla. Teď už pouze stačí kliknout mimo menu a pomocí switche deaktivovat funkci Zobrazit ovladač.

Pomocí tohoto postupu jsme aktivovali ještě nižší jas, než je obvyklé. Rozhodně se vám ale nebude chtít pokaždé takto složitě funkci aktivovat. Nebylo by lepší, kdyby se nízký jas dal aktivovat trojitým stisknutím bočního tlačítka? Takto jednoduše budete schopni nižší jas aktivovat kdykoliv a kdekoliv během několika sekund. Jak tedy na to?

Druhá část: vytvoření zkratky

Na iPhonu X, XS nebo XS Max přejdeme do aplikace Nastavení, poté se přepneme do Obecných a opět do Zpřístupnění. Zde sjedeme na úplný konec a rozklikneme možnost Zkratka zpřístupnění a zaškrtneme možnost Zvětšení. A to je vše, nyní už stačí „vyjet“ z Nastavení.

Od této doby, kdykoliv budete potřebovat aktivovat nižší jas, stačí 3x po sobě na „Xkových“ iPhonech stisknout boční tlačítko. Nemusíte se tedy už nikdy bát, že při odemknutí zařízení v noci „oslepnete“. Každopádně je nutné, abyste si tuto funkci vždy před spaním aktivovali. Osobně tento trik využívám již několik let a musím říct, že se jedná o jeden z nejlepších skrytých triků, který znám a jsem rád, že bez problému funguje i na novějších zařízeních.

jas_iphone-nizsi-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější