Aby iPhone vydržel co nejdéle a udržel si kapacitu své baterie i po delší době používání si bezesporu přeje každý z nás. Pojďme se tedy společně podívat na základní postupy, které byste měli dodržovat pro správné nabíjení iPhonu a všeobecně všech ostatních iOS zařízení od Applu.
Mohlo by vás zajímat

Použití originálního příslušenství
Základem je, abyste používali originální příslušenství od Applu. Naprostou povinností jsou nabíjecí adaptéry od Applu, které jsou kvalitní a nehrozí s jejich používáním nebezpečí. Pokud si myslíte, že adaptéry, které jsou k dispozici například v čínských e-shopech, a nebo kdekoliv jinde, jsou totožné s originály, ale stojí několikanásobně méně, pletete se. Stejný se vám často může zdát akorát tak design. Pokud byste se podívali do útrob samotného adaptéru a srovnali byste jej s originálem, našli byste nemalé rozdíly.
To samé platí i pro nabíjecí kabely. Vždy byste pro nabíjení vašeho zařízení měli používat originální kabely a nebo alespoň kabely s certifikací MFi (Made For iPhone). Pokud byste použili nekvalitní kabel, může dojít hned k několika scénářům. Od nefunkčnosti nabíjecího konektoru, přes jednoduché přetrhnutí kabelu, a klidně až po vyhoření. Rozhodně se tedy vyplatí si pár stovek připlatit, než si zakoupit nějaký padělek, který zvládne bez problému odrovnat zařízení za (desítky)tisíc korun.
Ideální teplota
Jak jste si jistě mohli všimnout, při nabíjení iPhonu dochází k zahřívání. Zahřívání poté graduje, pokud telefon zároveň používáte. Rozhodně byste tedy před nabíjením měli telefon vytáhnout z jakýchkoliv obalů a krytů, aby nedocházelo ke zbytečnému zahřívání. Kryt totiž zabraňuje iPhonu „dýchat“ a pokud by se náhodou začal přehřívat, nabíjení se zpomalí. Tohle souvisí i s ideální teplotou pro nabíjení – rozhodně se nedoporučuje zařízení nabíjet na přímém slunci. To sice momentálně v zimě nehrozí, avšak pokud byste si v létě chtěli zařízení nabít na zahradě ve 40 stupních, rozhodně to nedělejte. Provozní, chcete-li ideální teplota pro iPhone, je jak při používání, tak při nabíjení, 0 – 35 stupňů Celsia.

Aktualizace iOS
Zároveň Apple doporučuje, abyste vaše zařízení udržovali aktuální. Již mnohokrát jsme se setkali s aktualizacemi, při kterých docházelo k rychlému vybíjení baterie. Apple se vždy snaží všechny problémy s rychlým vybíjením vyřešit pomocí nejnovějších aktualizací, a proto byste měli mít na každém zařízení vždy aktuální iOS.
Mýty o nabíjení
Velice často se na kdejakých fórech objevují různé mýty o nabíjení a lidé jim ještě častěji věří. Prvním z nich je tzv. kalibrace baterie, která by se měla provádět u každého nového zařízení. Tato procedura rozhodně není nutná, jelikož v dnešní době je už téměř každá baterie zařízení nejen od Applu kalibrována při výrobě. Kalibrace by se měla provádět jen tehdy, pokud baterie začne v telefonu zlobit.
Druhým mýtem je opakované zapojování a odpojování iPhonu od zdroje energie. Rozhodně to není ideální a neměli byste zapojování a odpojování provádět každou minutu, avšak následky, které mohou nastat, jsou naprosto minimální. Lithium-iontové baterie totiž pracují v nabíjecích cyklech. K jednomu úplnému nabíjecímu cyklu dojde, když vybijete 100 % kapacity baterie – ne však nutně při jednom nabití. Jeden den tedy můžete využít 60 % kapacity baterie, a přes noc ji plně dobít. Když druhý den využijete 40 % kapacity, vybilo se celkem 100 % – tyto dva dny dávají dohromady jeden kompletní nabíjecí cyklus.

Pokud se bojíte vaše zařízení nabíjet přes noc, tak nyní už rozhodně nemusíte. Třetím mýtem je tzv. přebíjení baterie, které se u nových zařízení rozhodně neděje. Pokud se v noci a kdykoliv jindy baterie vyšplhá na 100 % své kapacity, tak se nabíjení jednoduše přeruší a iPhone čerpá energii přímo ze sítě, nikoliv z baterie. Baterie se jakoby „odpojí“ a tehdy, kdy je to potřeba, tak se iPhone dobije přímo ze sítě. V tomto případě byste se spíše měli obávat například špatné „prodlužky“, která vede k vaší posteli.

Se vším souhlasím.
To jsme všichni hrozně rádi, děkujeme.
Je lepsi nabijet s rezimem nizke spotreby nebo bez?
Vadí, když iphone nabíjím nabíječkou na ipad a naopak? Vše origoš.. děkuji
Nevadi. Len iPad sa ti s nabiiackou pre iPhone musi nabijat velmi dlho. Je pre neho slabsia. Naopak, iPhone je s iPad nabkou nabity rychlejsie. Tiez iPhone nabijam najma iPad nabijackou.
Vadí když nabijím iPhone koupenou nabíječkou od o2?
Používám u několika iPhonů několik různých nabíječek i kabelů, origo i neorigo a žádný problém. Používám i nabíjecí stanici pro několik zařízení, nabíjecí adaptér v autě a také OK. Kabely mám nakoupeny na Aliexpressu (do práce, do auta, domů, rezervní.. ) od různých dodavatelů, také žádný problém. Samozřejmě nekupuju to nejlevnější, nicméně kabely do dvou dolarů běžně. A stejně tak kolegové. Máme v práci iPhony jako služební, nabíjí se lecčím :) a neslyšel jsem o problému.
No ale na origo má zisk jablíčko. Na neorigo někdo jiný. A to se jablíčku ani autorovi článku nelíbí.
Jiří
Taky si myslim ze ton clanku je spis prosebny nez informativni. Nema snad autor akcie applu?
Mam iphone X od 8/2018 a bateria ma uz len 93% zdravie
To je zajímavé, já mám iPhone X od 9/2017 a mám maximální kapacitu 92% 🧐🤔
Mam 8+ od 11/2017 a baterie na 98%
iPhone 8 od 11/2017 a mám 99% kapacitu baterie.
Mám iPhone 6s od 12/2018 a mám 100%
Mám iPhone X od 1/18 a stav 98%. Používám 1A nabijecku.
Takze reklamacia? Tiez sa mi to nezda. Mal som 8 aj 8plus a nemal som ziaden problem s takou stratou kapacity. Teda mal som vsetky iphone ktore boli za celych 10 rokov v predaji
Nesmíš používat tolik úsporný režim.
Nikdy som ho nepouzil
Proč?
Lebo som nikdy nemal baterku v takom stave aby som dal usporny
Ja mam iPhone 7 plus 11/2016, nabijam kazdy den, celu noc a mam 90%.
1/2018 iPhone X 84%
Já mám IPhone 11.(12/2019) a už mám jenom 97% kapacity nevím co dělám špatně, muže to vyvolat to ze jsem hodně na mobilu a na aplikacích které rychle ten mobil vybijí??
Vsetko ok az na to nabijanie v noci. Nie preto, ze by to skodilo baterke, viem ze sa neprebija. Skor sa bojim tych vybuchov pocas nabijania. Viem ze sa ich stalo len mizive percento ale stali sa. Nerad by som aby nam vyhorel. Robim to tak, ze vecer dam iPhone na nabku. Vacsinou ho uz nepotrebujem kym idem spat a na 100% sa mi takmer vzdy stihne nabit. Ked nie tak este rano pripojim ked vstanem. Kym odidem do prace je nabity.
To si člověk nevybere. Taky spoustě lidem vybuchly mobily v kapse bez nabíjení, takže když má buchnout tak prostě buchne.
A co bezdrátové nabíjení ?
Iphone SE, koupený 09/2016 a stále 90% kapacita. Se vším v článku souhlasím, pouze nevyndávám mobil z obalu.
no a jak je to s poškozováním u bezdrátového nabíjení?
uvedu příklad – když např. budu mít iPhone na bezdrát. nabíječce a co 5min ho budu z nabíječky sundavat a koukat např. na notifikace, tak je zde možnost poškození?
To by mě taky zajímalo…
Mám iPhone 8 od 2/2018. Kondici baterie mám 100%. Nabíjím obden, někdy častěji. Ve většině času nabíjím na noname bezdrátové nabíječce z Aliexpresu, občas, když potřebuju nabít rychle na nabíjecí stanici Anker také z Číny, případně připojením k iMacu. Originální nabíječka odpočívá v krabici. Dělám něco špatně?
Mám note 2 s původní baterií. Ano, sice při norm používání klekn3 baterka po 3 hodinách ale kdež ho moc nepoužívám tak i do drujého dne😅slovy paroubka: kdo z vás to má😅😅😅
Další článek pro blby lidi by si neměli kupovat věci kterým naprosto nerozumí nebyl by spíš lepší poštovní holub
Chci se zeptat. Mám iPhone 7. Četl jsem že když se nabije iPhone na 90% nebo méně tak se v nastavení, baterie zobrazí: iPhone byl po posledním úplném nabití připojen ke zdroji“. já jsem ho nabil na 90% a on stejně píše: poslední nabití 90%. Nevíte proč?
Nechápu jak iPhone měří to využití baterie. Když mám přes noc mobil na stole a nepoužívám ho, tak stejně píše v vypnutý displej 0 minut?
Mám iPhone 6s a max kapacitu baterie 79%. iOS mám 13.5.1. Když svůj iPhone nabíjím, nebo na něm hraju hry, nebo oboje, tak se mi asi docela hodně zahřívá iPhone. Myslíte si že je dobrý nápad ho ochlazovat při nabíjení do normální teploty pomocí malého větráčku? Snažím se ho ochlazovat opatrně, aby se nějak nepokazil nebo tak.