Zavřít reklamu

Již před časem představila populární platforma pro zasílání zpráv WhatsApp podporu nálepek. Jejich vytvoření ale nebylo zrovna uživatelsky přátelské, protože k tomu bylo nutné využít aplikace třetích stran. Naštěstí nejnovější verze WhatsApp pro iPhone konečně umožňuje uživatelům vytvářet vlastní nálepky snadno a přímo v aplikaci.

Tato nová funkce byla v tichosti představena s nástupem verze 23.3.77 WhatsApp pro iPhone, která je již nyní dostupná v App Store. Díky této aktualizaci lze snadno vybrat jednu ze svých fotografií a přeměnit ji na nálepku WhatsApp. Je tu ale háček.

Pro některé uživatele by mohlo být překvapením, že zde nenajdeme žádné jasné rozhraní. Místo toho WhatsApp integroval tvorbu nálepek s novou funkcí systému iOS 16, která pomocí gesta přetažení odděluje předmět od pozadí fotografie. A jaký je postup? Je to jednoduché.

  • Otevřete na svém iPhonu aplikaci Fotky
  • Vyberte fotografii
  • Klepněte a podržte předmět, který chcete změnit na nálepku
  • Vložte jej do konverzace WhatsApp

Po vložení se vás WhatsApp zeptá, zda chcete tuto fotografii změnit na nálepku a to je vše. Po odeslání zůstane nálepka uložena ve vaší sbírce. Podmínkou je samozřejmě verze iOS 16, neboť nižší verze systému funkcí oddělení předmětu od pozadí nedisponovaly.

Obdobnou metodou lze tvořit nálepky například iMessage nebo Telegramu. WhatsApp také pracuje na možnosti upravovat odeslané zprávy . Prozatím je k dispozici jen v beta verzi testerům a není jasné, kdy se tohoto bude dostupná všem uživatelům. WhatsApp si můžete zdarma stáhnout z App Store . Vyžaduje iPhone se systémem iOS 12 nebo novějším.

Související články

Dnes nejčtenější

.