Zavřít reklamu

Pokud si od Applu objednáte svůj vysněný produkt, samozřejmě tak nějak počítáte s tím, že jej dostanete v pořádku a včas. Může se ale stát, že řidič, který vám má produkt dodat, bude trošku jiného názoru. Množí se případy, kdy zákazníkům nejen nebyl dodán jejich zaplacený produkt, ale ani jim nebyly vráceny peníze.

Možná si myslíte, že riziko nedodání objednaného Apple produktu podstupujete při nákupu podezřele levného iPhonu na Facebook Marketplace, a asi by vás nenapadlo, že se s objednaným a zaplaceným produktem nemusíte shledat ani v případě, že si jej objednáte přímo u Applu. Zákazníci zámořských Apple Storů si ale začínají čím dál více stěžovat na to, že se jejich zaplacené produkty ztratily po cestě, přičemž následně čelí problémům s vrácením peněz.

O nejnovější varovný příběh se tento týden podělil uživatel Redditu z Kalifornie, který uvedl, že iPhone 14 Pro Max a hodinky Apple Watch Ultra, které si objednal prostřednictvím internetového obchodu Apple s doručením ve stejný den, byly řidičem Uber Eats, který byl určen k doručení objednávky, falešně označeny jako doručené. Uživatel se samozřejmě obrátil na zákaznický servis Applu, firma mu ale nakonec odmítla vrátit peníze i přesto, že měl dotyčný zákazník k dispozici videozáznam, na kterém je vidět, jak na doručení čeká venku na uvedené adrese. Problém neřešila ani samotná společnost Uber.

Zmíněný uživatel Redditu bohužel není zdaleka sám – podobné příběhy o možné krádeži nebo potížích s možností doručení ve stejný den od společnosti Apple se podělili i další zákazníci na Redditu a jinde na internetu. V některých případech se zákazníkům nakonec podařilo po dlouhých diskusích s týmem zákaznického servisu společnosti Apple získat zpět peníze, ale není jasné, jaké faktory společnost Apple při svém šetření zohledňuje. Jiní získali peníze zpět díky tomu, že podali žádost o vrácení platby u vydavatele své kreditní karty. V některých případech uživatelé narazili na neochotu ke spolupráci i ze strany policie.

Společnost Apple nabízí doručení ve stejný den ve většině metropolitních oblastí v USA přinejmenším od roku 2019. Většinu objednávek zpočátku doručovala společnost Postmates, nyní je ale hlavním partnerem společnosti Apple pro doručování Uber Eats. Každý, kdo jezdí pro Uber, může přijímat dodávky od společnosti Apple prostřednictvím služby Uber Eats stejným způsobem jako objednávky jídla nebo pití, a to i přes to, že většina nákupů od společnosti Apple má podstatně vyšší hodnotu.

Zdá se, že základním problémem je, že společnost Apple a její kurýrní partneři, jako je Uber, nemají zavedena dostatečná opatření k prokázání, že objednávka byla skutečně doručena, takže v případech, kdy mohlo dojít ke krádeži, je důkazní břemeno na straně zákazníka. Společnost Apple se v době psaní tohoto článku k věci nijak nevyjádřila.

Dnes nejčtenější

.