Zavřít reklamu

Falešné SMS zprávy sice nejsou v České republice ničím vyloženě rozšířeným, narozdíl například od falešných zpráv na Messengeru, Instagramu a v dalších komunikátorech, nicméně v posledních dnech se na našem území objevují čím dál tím častěji. Prakticky všechny přitom mají jednoho jmenovatele a tím je falešný generál Pavel, který v nich děkuje svým voličům za hlas v prvním kole prezidentských voleb a zároveň je vyzývá k nahlášení se na nejbližší pobočce AČR pro získání výzbroje k mobilizaci na Ukrajině. Zdá se vám podobná výzva jako něco naprosto šíleného? Samozřejmě také je. Přesto však vzbudila mezi lidmi pořádný poprask a vlnu strachu. 

Falešné SMS nejsou důvod k panice

S falešnými SMS zprávami se začali uživatelé setkávat jen pár dní po vyhlášení výsledků prvního kola prezidentských voleb, které ovládl právě Petr Pavel před Andrejem Babišem. Znění falešných zpráv je konkrétně takové:

„Dobry den, tady General Pavel. Touto zpravou bych Vam chtel podekovat za hlas ve volebni kampani na prezidenta. Poprosim Vas, abyste se dostavil na nejblizsi pobocku ACR, kde budete vybaven potrebnou zbroji pro mobilizaci na Ukrajine.“ 

Jak již bylo uvedeno výše, jedná se o naprostý nesmysl a to třeba už proto, že volby jsou anonymní a tedy není samozřejmě možné, aby mohl jejich vítěz takto soukromě poděkovat každému jednomu voliči, který mu „hodil“ hlas. Strach ze současné situace ve světě je však bohužel u některých spoluobčanů natolik velký, že se podobnými šílenostmi nechají skutečně vystrašit. Aby tomu tak nebylo, sám generál Pavel vydal k celé záležitosti prohlášení ve znění: „Vůbec mě nepřekvapuje, že lež, kterou si Babiš dal na billboardy, následně někdo rozesílá lidem přes SMS a maily. Toto je svět Babiše, za nímž se seřadily proruské a konspirační síly. Je to svět, který nechci – a proti němu nabízím slušnost, důstojnost a respekt k pravidlům.“ K celé záležitosti se ale také vyjádřila už i policie, která celou záležitost vyšetřuje. Pokud vám tedy něco takového dojde, nepodléhejte panice – jedná se totiž skutečně o naprostý nesmysl. 

Související články

Dnes nejčtenější

.