Zavřít reklamu

Apple to zřejmě myslí s prosazením se ve světě sportovního vysílání vážně. Podle nových zákulisních informací, které přinesl britský deník Daily Mail, totiž v současnosti intenzivně pracuje na získání vysílacích práv na fotbalovou Premier League označována za nejlepší fotbalovou ligu světa. 

V současnosti má Apple pro svou platformu Apple TV+ zajištěna vysílací práva na americké soutěže Major League Baseball a Major League Soccer. Jelikož se však jedná o soutěže zajímavé víceméně jen pro severoamerický trh, je jasné, že začal nyní pokukovat po získání zajímavých práv v Evropě. A jen stěží si lze představit zajímavější sportovní přenosy než právě ty ze zápasů Premier League. Vždyť v této soutěži nalezneme takové giganty jako Chelsea, Liverpool, Manchester United či City nebo třeba Arsenal. Pokud bychom pak měli vyjmenovat hráče, zřejmě tím nejblyštivějším diamantem soutěže je v současnosti Erling Haaland, ale pozornost si zaslouží třeba i stálice soutěže Harry Kane či Mohamed Salah. Zkrátka a dobře, je na co a na koho se dívat. 

Kalifornský gigant má nyní podle dostupných informací dokončovat nabídku, kterou chce vedení soutěže předložit, aby práva získal. Zaplatit za ně má údajně ročně kolem 250 milionů dolarů, což je sice na první pohled naprosto nepředstavitelná suma, na druhou stranu je však třeba jedním dechem dodat, že by se jednalo o extrémně velkou reklamu pro Apple TV+ a zároveň zaručený nástroj k tomu, dostat na platformu nové uživatele. Sportovní fanoušci by si totiž službu kvůli streamingu zápasů zcela určitě zaplatili, byť samozřejmě nelze říci, v jakém množství. Zatím však nemá smysl předbíhat, jelikož dohoda o koupě práv je stále ve vzduchu, nikoliv podepsaná. 

Dnes nejčtenější

.