Zavřít reklamu

Pokud přemýšlíte nad pořízením elektromobilu Tesla, máme pro vás vynikající zprávu. Tato automobilka totiž poměrně překvapivě v USA i řadě evropských trhů prudce zlevnila své vozy, díky čemuž je tak učinila dostupnější de facto pro kohokoliv. Dovoz aut totiž v dnešní době problém není a vzhledem k tomu, že se ceny propady až o pětinu už může dávat leckomu smysl. 

Ačkoliv se Tesle v loňském roce dařilo, analytici jí předpovídali ještě strmější růst, což se na hodnotě akcií společnosti samozřejmě podepsalo. Ještě více je však nyní válcuje chování jejího šéfa Elona Muska, který se kvůli koupi Twitteru musel zbavit velké části akcií společnosti a který se zároveň nyní podle mnoha pozorovatelů automobilce nevěnuje ani zdaleka tak, jak tomu bylo dřív a jak bylo ve výsledku potřeba. Když k tomu všemu navíc přičteme současnou situaci ve světě, je snížení cen do jisté míry logické, jelikož při jejich zachování či dokonce navýšení by prodejně Tesla v nadcházejících měsících a možná i letech tápala čím dál tím víc. Jedním dechem se nicméně sluší dodat, že trh se snížením cen vozů spokojen není, což se odrazilo na prudkém propadu hodnoty akcií. 

A o jakých že slevách se to vlastně bavíme? V případě USA padla cena modelů 3 a Y o 6 až 20 %. Pro nás je však mnohem zajímavější až 17% zlevnění vozů v Německu, Francii, Švýcarsku a Rakousku. Jak a zda vůbec bude zlevňování pokračovat nicméně ukáže až čas. 

Dnes nejčtenější

.