Zavřít reklamu

To, co se ještě relativně nedávno zdálo jako velmi nepravděpodobné, se má od začátku příštího roku stát realitou. Řeč je konkrétně o konci bezplatného sdílení hesel od Netflixu s vašimi přáteli či rodinnými příslušníky, kteří s vámi nesdílí společnou domácnost. Netflixu totiž kvůli tomu utíkají nemalé peníze, což mu nyní evidentně začalo pořádně vadit. 

Že má Netflix v plánu zrušit bezplatné sdílení hesel ví svět již pěkných pár měsíců díky tomu, že začal v některých zemích světa testovat dodatečné poplatky, které mají ze sdílení hesel přinést alespoň nějaké finance navíc. Konkrétně se jedná o poplatky ve výši zhruba 3 dolarů, což je hodnota, která sice není tak úplně zanedbatelná, na druhou stranu je však pro uživatele stále přijatelnější než kdyby si museli Netflix předplácet sami – tím spíš, když dostanou přístup k nejvyššími předplatnému. A právě se zaváděním tohoto poplatku má chtít Netflix podle dostupných informací začít od začátku příštího roku, avšak velmi pravděpodobně postupně, aby si celý systém mohl otestovat na pozvolně se navyšujícím množství uživatelů. 

Ačkoliv není v tuto chvíli přesně jasné, jaké všechny mechanismy budou proti sdílení hesel Netflixu bez poplatku bojovat, jednat by se mělo například o sledování IP adres, které prozradí, zda se daní uživatelé dívají na jednom místě, či jsou rozprostřeni po více lokalitách a tím pádem logicky musí sdílet jeden účet. Prostředků ale bude mít v kapse Netflix pravděpodobně mnohem víc. Do karet mu navíc nyní hraje vyjádření britských úřadů, dle kterých může být bráno sdílení účtu k Netflixu jako nelegální, jelikož může být na tuto činnost nahlíženo jakožto na určitou formu pirátství. 

Dnes nejčtenější

.