Zavřít reklamu

Na Apple Watch Ultra dorazila aplikace Oceanic+. Ještě před samotným spuštěním ji pochopitelně obdrželo několik jedinců v rámci beta testování. Appku navrhla společnost Huish Outdoors ve spolupráci s Applem. Umožňuje použití Apple Watch Ultra jako potápěčského nástroje pro rekreační potápění do hloubky až 40 metrů.

Appka je skutečně užitečným nástrojem. Její algoritmy pochopitelně upozorňují i na možnou dekompresi. Aplikace tedy bude varovat, pokud potápěč stoupá moc rychle. Apple Watch Ultra konkrétně používají Bühlmannův dekompresní algoritmus, o kterém je známo, že je široce používaný a důvěryhodný v celém odvětví potápění.

Díky obrovské dotykové obrazovce Apple Watch Ultra je uživatelská zkušenost výrazně hezčí než na tradičních potápěčských hodinkách, které mohou být čas od času docela nepřehledné. Představte si uživatelská rozhraní, která vypadají jako pozůstatky z éry hodinek Casio osmdesátých let,“ řekl k aplikaci Jan Kamps z TechCrunch. Nadále ocenil barevně odlišená bezpečnostní varování aplikace pro bezdekompresní limit, nadměrnou rychlost výstupu, doporučení bezpečnostní pauzy, teplotu vody a poznamenal, že haptická zpětná vazba pro výstrahy jde snadno cítit i přes neopren. Dle jeho slov se Apple Watch Ultra vyrovnají i jeho potápěčským hodinkám od finské společnosti Suunto. „Vzal jsem si své staré dobré hodinky Suunto, které se mnou byly na mnoha ponorech, aby sloužily jako můj sekundární potápěčský počítač pro tyto testovací ponory. Údaje z obou potápěčských nástrojů byly po celou dobu téměř totožné. Malé rozdíly lze přičíst tomu, že jsem měl Suunto v kapse, zatímco Apple Watch na zápěstí.“ Na druhou stranu ale dodával, že asi dva ze 40 potápěčů, kteří Oceanic+ testovali, měli s appkou problémy. Nebyl jsi ale jistý, zda šlo o chybu uživatele, či aplikace.

Dnes nejčtenější

.