Zavřít reklamu

Zatímco ještě před pár dny počítal svět s tím, že se u iPhonů 14 Pro dočkáme hned dvou průstřelů v displeji, kdy jeden bude stejnoměrný a druhý pak podlouhlý, nyní je tomu zcela jinak. Celá řada velmi přesných zdrojů v čele s Markem Gurmanem z Bloombergu totiž potvrdila, že dva průstřely bude možné sjednotit v jeden a to konkrétně softwarovou cestou – tedy vypnutím pixelů mezi nimi, přičemž tato volba by měla být dle některých zdrojů uživatelská. Před pár hodinami pak začalo na Twitteru kolovat video, které právě možnost softwarového sjednocení výřezů odhaluje. Pustit si jej můžete níže ve tweetu. 

Jak můžete vidět, video zachycuje zřejmě prototyp či testovací jednotku iPhonu 14 Pro, na které uživatel aktivuje v nastavení sjednocení dvou průstřelů v jeden. Zda bude tato možnost zachována i pro uživatele je nicméně otázkou, jelikož z videa je jasně patrné, že je k dispozici v rámci beta softwaru. To proto, že ukazatel signálu má být u iPhonů 14 Pro nasazen v levém horním rohu vedle operátora, zatímco na videu je vidět, že je stále na pravé straně. Celkově je pak prostor kolem průstřelu velmi bídně využit, z čehož lze usuzovat, že se jedná dokonce o jednu z raných bet, ve kterých si Apple potřeboval nejprve vyzkoušet základy a až poté si začal hrát s menšími prvky. Vyloučit pak samozřejmě nelze ani to, že se jedná o podvrh. 

Nové iPhony 14 (Pro) se světu představí už ve středu 7. září s tím, že kromě nich Apple na Keynote ukáže třeba i Apple Watch SE 2, Series 8 a Pro. Vyloučit se nedá ale ani představení druhé generace AirPods Pro či další Apple TV. Jako nepravděpodobné se naopak zdají být iPady, jelikož pro ty Apple zřejmě uspořádá druhou podzimní Keynote, pravděpodobně v říjnu. 

Související články

Dnes nejčtenější

.