Zavřít reklamu

Přestože letošní generace iPhonů ještě nebyla ani představena, už o ní víme skutečně mnoho věcí. Díky ověřenému leakerovi Jioriku máme nyní jasno například i v tom, jaká úložiště v novinkách dorazí. O žádné terno se však bohužel nejedná. 

Přestože se v předešlých týdnech a měsících čile spekulovalo nad tím, zda Apple letos konečně nepřijde s 2TB úložištěm u řady Pro a základní úložiště u iPhonů 14 poposkočí na 256GB, prý se tak nestane. iPhone 14 i 14 Pro tedy budou začínat na 128GB s tím, že maximální úložiště iPhonů 14 Pro zůstane zachováno na 1TB, v případě iPhonů 14 to pak bude “jen” 512GB. 

Ačkoliv se může zdát tato informace na první pohled jako nezajímavá, pravdou je, že o lecčem vypovídá. Nulový posun z hlediska úložišť iPhonů totiž neznamená ve výsledku nic jiného než to, že novinky, se kterými se pro “čtrnáctky” počítá, nebudou nějak extrémně náročné právě na paměť, jelikož jinak by na úložišti Apple zcela určitě zapracoval. Je nicméně otázkou, zda se tak stane kvůli menším vylepšením fotoaparátu než se očekává, nebo například novému formátu fotek a videí se zaměřením na kompresi při zachování maximální možné kvality. Odpověď na tuto otázku však naštěstí dostaneme již zhruba za měsíc.  

Související články

Dnes nejčtenější

.