Zavřít reklamu

Prakticky okamžitě po spuštění prodejů AirPods Pro se začaly ozývat hlasy upozorňující na nejrůznější problémy pramenící převážně ze softwaru sluchátek. Ten se Apple krátce před Vánoci pokusil opravit vydáním jeho nové verze s označením 2C54, zcela úspěšný však opět nebyl. Potvrzují to jak majitelé sluchátek, tak i technici z portálu RTINGS.com.

Po přechodu na nejnovější firmware si začali někteří jablíčkáři stěžovat na zhoršenou funkčnost aktivního potlačení okolního hluku – tedy na jednu z největších novinek sluchátek. Tuto skutečnost nyní potvrdili i RTINGS, kteří sluchátka s novým firmwarem porovnali s modelem s firmwarem starým. Díky tomu zjistili, že sluchátka s nejnovějším firmwarem mají o poznání horší aktivní potlačení okolního hluku, které netlumí ani zdaleka tak dobře jako tomu bylo předtím. Jen problémy však nový firmware sluchátkům nepřinesl. Testy totiž odhalily i to, že se AirPodům po aktualizaci zlepšil frekvenční rozsah a především pak přesnost basů, které tak nyní zní lépe. 

Je prakticky jasné, že zhoršení aktivního potlačení okolního hluku je zapříčiněnou firmwarovou chybou a tudíž se dá očekávat, že se Apple v brzké době vytasí s jeho další opravnou verzí, kterou navrátí funkčnost této vychytávky do starých kolejí. Nicméně vzhledem k tomu, že firmwary pro AirPods netestuje v rámci veřejného či vývojářského beta testování nelze říci, kdy bychom se toho mohli dočkat. Jakmile se tak stane, aktualizaci provedete velmi jednoduše – pouhým připojením AirPods Pro k vašemu iPhonu. Vše ostatní proběhne automaticky. 

Související články

Dnes nejčtenější