Zavřít reklamu

Hlasová asistentka Siri dokáže při správném využívání zjednodušit každodenní fungování. Dokáže totiž přímo z vašeho iPhonu, popřípadě také z iPadu, Macu či Apple Watch, přijímat příkazy, které následně vyplní. Mnoho tuzemských uživatelů si každopádně stěžuje na to, že Siri stále není k dispozici v češtině. Prozatím není úplně jasné, kdy se české Siri dočkáme – několik náznaků na vývoj už tady ale bylo, takže je možné, že na ni Apple pracuje. Každopádně anglicky se v dnešní době zvládne, například s využitím iPhonu a příslušené aplikace, naučit již opravdu každý. Pro využití Siri vám navíc stačí znát pár základních frází.

Jak na iPhone změnit hlas Siri

Ve výchozím nastavení má Siri v angličtině ženský hlas. Jedná se o ten hlas, který si pod jménem Siri vybavíte, a který využívá naprostá většina uživatelů. Je ale jasné, že ne každému tento výchozí hlas musí nutně vyhovovat. I s tím však inženýři v Applu počítali a přišli s hned několika různými hlasy, mezi kterými si můžete vybrat. Pokud byste si tedy chtěli dostupné hlasy pro Siri poslechnout a případně změnit, tak je postup následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde najděte a otevřete Siri a hledání.
  • Na další obrazovce pak věnuje pozornost první kategorii Požadavky na Siri.
  • V rámci této kategorie lokalizujte a rozklikněte kolonku Hlas Siri.
  • Zde už si jen stačí zvolit variantu (přízvuk), společně s hlasem, který chcete využít.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu jednoduše změnit hlas Siri. Jakmile nějakou změnu provedete, tak se vám ihned přehraje ukázka konkrétního hlasu. Po vybrání nového hlasu je ale každopádně nějakou dobu vyčkat, než dojde k jeho kompletnímu stažení. Nebudete tedy schopni tento nový hlas začít využívat okamžitě, ale až po dokončení stahování. Pokud byste si chtěli změnit jazyk, ve kterém na vás Siri mluví, čímž se vám zobrazí jiné možnosti pro výběr varianty a hlasu, tak stačí přejít do Siri a hledání → Jazyk.

Související články

Dnes nejčtenější

.