Zavřít reklamu

Když Apple včera večer světu odhalil svůj nový Studio Display, nejednoho jablíčkáře zřejmě zprvu zarazilo to, že jej ukazoval jen na stojanu s podporou náklonu. Záhy však naštěstí ukázal kalifornský gigant i další možnosti uchycení svého displeje a to buď přes propracovanější stojan ve stylu toho prodávanému k Pro Display XDR, nebo přes klasickou VESU, díky které si pak lze monitor přichytit de facto na jakékoliv VESOU podporované řešení. Zatímco však za VESU si oproti klasickému stojanu nepřiplatíte ani korunu, stojan á la Pro Display XDR vyšvihne cenu novinky ještě o něco výš. 

Ačkoliv Apple na Keynote nezmínil, za kolik bude stojan s nastavitelným náklonem a výškou dodávat (respektive za kolik jej budě měnit za stojan s nastavitelným náklonem), jeho Online Store mluví zcela jasnou řečí. Zatímco Studio Display s VESOU či klasickým stojanem začíná na 42990 Kč, verze se stojanem s nastavitelným náklonem a výškou vyšvihne jeho cenu na 54990 Kč – tedy o dobrých 12000 Kč výš. Nejedná se sice o malou částku, na druhou stranu je však jedním dechem dodat, že samostatně prodávaný stojan pro Pro Display XDR stojí necelých 29 000 Kč, byť se samozřejmě nejedná o prvek, kterým za příplatek nahradíte základní variantu stojanu. 

Pokud byste si pak Apple Studio Display “naklikali” do maximálních specifikací, zjistili byste, že díky nanotextuře, za kterou se připlácí 9000 Kč, a výše zmíněnému příplatkovému stojanu se rázem ze 42990 Kč dostanete na 63990 Kč. Jedním dechem je nicméně třeba dodat, že uživatelé, kteří se pro tento produkt rozhodnou, moc dobře ví, co s ním budou dělat a tedy je pro ně tato částka bez problému obhajitelná. 

Související články

Dnes nejčtenější

.