Zavřít reklamu

Když Samsung před pár týdny světu představil své nové vlajkové lodě v podobě modelů S22, S22+ a S22 Ultra, papírově se zdály být extrémně zdařilé. První benchmarkové testy však ukázaly, že ani nejvýkonnější androidí procesor současnosti v kombinaci s až 12 GB RAM pamětí nestačí na překonání čipu Apple A15 Bionic použitého v loňských iPhonech. Technologičtí nadšenci sice tehdy jedním dechem dodávali, že využití telefonu v reálném světě může být o něčem zcela jiném a tudíž nemá smysl brát umělé výkonnostní testy v potaz, ale jak se nyní ukázalo, přeci jen budoucnost zvěstovaly zcela dokonale. 

O první rychlostí test Samsungu Galaxy S22 Ultra v porovnání s iPhonem 13 Pro Max se postaral youtubový kanál XEETECHCARE, který se řadí mezi přední srovnávací kanály na světě. Co se týče technických specifikací obou telefonů, Samsung Galaxy S22 Ultra byl osazen čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 spolu s 8 GB RAM paměti s tím, že proti němu stál iPhone 13 Pro Max s výše zmíněným čipsetem Apple A15 Bionic a 6 GB RAM paměti. Na výsledek testu se můžete podívat ve videu níže. Pokud jste fanoušky Applu, rovnou prozradíme, že vám vykouzlí úsměv na rtech.

Jak jste mohli ve videu výše sami vidět, iPhone 13 Pro Max nový Samsung Galaxy S22 Ultra v některých úlohách doslova roznesl na kopytech, jelikož byl citelně rychlejší. Ano, bavíme se o rozdílech v řádu maximálně jednotek sekund, ale je třeba brát v potaz to, že síly měří dvě vlajkové lodě a z logiky věci je tak jakákoliv větší prodleva zkrátka velkým mínusem. Kromě rozdílu v rychlosti, která pramení jak z procesoru, tak i optimalizace aplikací, je rovněž velmi zajímavé vidět, jak si z hlediska RAM chudší iPhone skvěle poradí se spouštěním aplikací na pozadí, které je na něm evidentně schopen udržet v provozu déle než Samsung s o čtvrtinu vyšší RAM. 

iPhone 13 lze zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.