Zavřít reklamu

Pokud stejně jako já milujete cestování, pak jsou Google Maps zřejmě jednou z vašich nejoblíbenějších aplikací. Jak jinak chcete zjistit uprostřed Chamonix, kde se skutečně dobře najíte a kde naopak číhá turistická past? Google Mapy jsou super pomocníkem kdekoli na světě, ovšem k tomu, aby vám uměly skutečně pomáhat jsou potřeba takzvaní místní průvodci. Jedná se v podstatě o každého, kdo alespoň jednou zadal na Google Maps nějakou recenzi. Jakmile to uděláte a přidáte fotku nebo recenzi, stáváte se místním průvodcem a postupně stoupáte na vyšší úrovně tím, jak moc přispíváte a jak moc ostatní hodnotí vaše recenze jako užitečné.

Aby se zvýšila důvěryhodnost těchto více než 150 milionů místních průvodců, které Google má, přidal nyní do svých map zajímavý sociální aspekt. Místní průvodce můžete nyní sledovat a pokud je vám tak někdo sympatický tím, jaká místa navštěvuje, můžete se ním nechat inspirovat. Podle ikon, které symbolizují zájmy uživatele o konkrétní místa, jídlo, restaurace nebo cokoli dalšího, okamžitě zjistíte o co se dotyčný zajímá. Můžete tak sledovat lidi, kteří mají podobné zájmy jako vy a objevovat tak například nové restaurace, protože tne koho sledujete jí jídlo, jenž máte sami rádi a objevil novou restauraci, která stojí za návštěvu.

Vše zatím funguje jen na mobilních zařízeních a v rámci aplikace Google Maps. Google vám v rámci sekce novinek automatickyn avrhnou lidi, které můžete znát nebo lidi, kteří mají stejné chutě a zájmy jako vy. Ty pak můžete jednoduše začít sledovat a objevovat další místa. Rozhodně se jedná o zajímavé vylepšení, díky kterému získávají Google Maps sociální aspekt a čím dál tím víc se podobají zajímavé sociální síti pro cestovatele.

Dnes nejčtenější

.