Zavřít reklamu

Pravidelné aktualizování je naprostým základem bezpečného používání iPhonu a dalších zařízení. Mnoho uživatelů si myslí, že součástí nových verzí operačních systémů jsou pouze nové funkce a možnosti, tedy takové novinky, které je možné vidět na povrchu. Pravdou ale je, že nejen Apple, ale i ostatní technologické společnosti pravidelně aktualizují svá zařízení z důvodu bezpečnosti. Čas od času se totiž objeví více či méně vážná bezpečnostní díra, kterou je nutné zalepit právě aktualizací. To znamená, že pokud nebudete mít nainstalovanou poslední verzi operačního systému – v případě iPhonu systém iOS – tak nebudete mít k dispozici opravy bezpečnostních chyb.

Jak na iPhone aktivovat automatické aktualizace iOS

Operační systém iOS je samozřejmě možné aktualizovat ručně, a to přímo v nastavení, kde stačí aktualizaci vyhledat a popřípadě stáhnout a nainstalovat. V určitých případech se může zobrazit také upozornění na existenci nové verze systému. Již nějakou dobu si ale můžete nastavit, aby se aktualizace iOS automaticky stáhly, a dokonce i nainstalovaly. Mnoho uživatelů o tom neví, a pokud patříte mezi ně, tak si automatické aktualizace můžete aktivovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak o kousek níže rozklikněte sekci s názvem Obecné.
  • Následně v horní části obrazovky najděte a klepněte na řádek Aktualizace softwaru.
  • Tímto se ocitnete v rozhraní pro vyhledání a instalaci aktualizací systému iOS.
  • Zde však rozklikněte nahoře kolonku Automatická aktualizace.
  • Nakonec stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali Stahovat aktualizace pro iOSInstalovat aktualizace pro iOS.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu aktivovat automatické stahování a instalaci aktualizací. V případě, že tyto možnosti aktivujete, tak už se nikdy nebudete muset o aktualizace starat. Systém si je totiž sám vyhledá a nainstaluje. Co se instalace týče, tak ta probíhá vždy v nočních hodinách. Jakmile dojde ke stažení aktualizace, tak vás na to iPhone upozorní a nabídne vám možnost instalace v noci. Zde pak stačí zadat váš číselný kód a automatickou instalaci potvrdit. Před spaním pak stačí, abyste měli iPhone připojený k napájení. Ráno se pak probudíte s aktualizovaným iOS.

Dnes nejčtenější

.