Zavřít reklamu

Ideální dovolená představuje pro každého něco jiného. Někdo touží po odpočinku na pláži a luxusním hotelu, jiný zas chce na dovolené poznat kus světa, bez automobilu si tak neumí volno, ať už v zahraničí nebo po Česku představit. Co ale dělat, když vlastní vůz nemáte k dispozici?

iPad Mapy
Zdroj: Pexels

Pronájem aut dnes už není žádnou novinkou, skvěle poslouží i pro dovolenou. Pronajatým vozem můžete vyrazit do zahraničí rovnou z Česka, nebo službu využít až v cílové destinaci. Druhá zmíněná možnost je skvělou příležitostí pro všechny, kteří chtějí poznávat a prozkoumávat okolí, avšak kvůli leteckému či autobusovému zájezdu nemají jak.

Jak si pronajmout auto na dovolenou?

Pronájem vozu lze vyřídit několika způsoby.

  • Potřebujete automobil až v cílové destinaci? Zajděte do místní autopůjčovny.
  • Vyrážíte na dovolenou po vlastní ose a nemáte se jak dostat do hotelu? Vyřiďte si pronájem auta na letišti.
  • Cestujete s cestovní kanceláří a rádi byste vyrazili jen na krátký výlet po okolí? Pronájem si zařiďte až na místě prostřednictvím delegáta.
  • Nemáte vlastní vůz, ale rádi byste jeli automobilem na dovolenou už z Česka? Využijte tuzemské autopůjčovny.

Vůz si lze pronajmout v rámci autopůjčoven, nebo služby carsharing. V obou případech rozhodně nešlápnete vedle, i přesto je ale dobré se po nabídce aut trochu porozhlédnout a vybrat si pro své plány to nejlepší. K tomu se bude hodit průvodce vaší dovolenou, se kterým si můžete připravit přesný harmonogram cesty, abyste se zbytečně velkým vozem nezažívali horké chvilky při zdolávání nejvyšších hor a silničních sedel.

K pronájmu vozu využijte chytré mobilní aplikace

Pro výběr auta můžete využít také jednou z chytrých aplikací, kterou lze stáhnout do mobilu. Ušetří čas a zajistí vůz na každou příležitost, ať už si ho budete chtít pronajmout jen na krátký výlet, nebo na celou dovolenou.

apple mapy
Zdroj: SmartMockups

Mezi oblíbené mobilní aplikace patří Avis, HoppyGo, Carngo, SIXT, Cars-scanner, Bocubo nebo Hertz. Některé aplikace slouží jen pro pronájem aut v tuzemsku, jiné fungují v celosvětovém měřítku. Některé nabízí pronájem aut jen z vlastní flotily, jiné sdružují nabídku více autopůjčoven. Jejich velkou výhodou je, že si z pohodlí domova můžete vybrat vhodný vůz, zjistit cenu a naplánovat termín výpůjčky.

Co je potřeba k pronájmu auta?

Jakmile si stáhnete do mobilu vhodnou aplikaci, stačí se zaregistrovat, vybrat vůz a objednat si ho. Poté už bude nutné jen prokázat svou kompetentnost, respektive to, že umíte řídit a že disponujete dostatkem finančních prostředků. Bez řidičského průkazu, cestovního pasu či občanského průkazu a kreditní karty,popřípadě embosované debetní karty, se vyřízení pronájmu obvykle neobejde.

Související články

Dnes nejčtenější