Zavřít reklamu

Zakladatel populární komunikační platformy Telegram se v uplynulých dnech několikrát velmi kriticky vyjádřil proti společnosti Apple, a to v souvislosti s nedávno publikovaným článkem v New York Times, který rozebíral zabezpečení iCloud služeb v Číně – psali jsme o tom v tomto článku.

Pavel Durov se v otevřeném kanálu na Telegramu v uplynulých dnech hned dvakrát pustil do Applu, a to s ohledem na úroveň hardwaru použitého v jablečných telefonech, celkové nastavení fungování ekosystému a další.

„Apple je velice efektivní v prosazování svého byznys modelu, který je založený na prodávání předraženého a zastaralého hardwaru zákazníkům, kteří jsou uzamčení v jejich ekosystému. Vždy když musím kvůli internímu testování používat iPhone k otestování naší iOS aplikace, připadám si, jako bych se vrátil do středověku. 60 Hz displeje v iPhonech se jednoduše nedají srovnávat se 120 Hz displeji v moderních telefonech na platformě Android, které nabízí daleko plynulejší animace.“

Telegram CEO Pavel Durov zdroj EhackingNews
CEO Telegramu Pavel Durov Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Kritika na stranu Applu se však netýkala pouze hardwaru jako takového. „Nejhorší na Applu není ten zastaralý hardware s neohrabaným uživatelským rozhraním, ale fakt, že jsou majitelé iPhonů v podstatě digitálními otroky Applu. Mají povoleno využívat jen aplikace, které jim Apple schválí a které distribuuje prostřednictvím vlastního obchodu s aplikacemi. Jediným způsobem pro nativní zálohu dat je využití vlastní platformy iCloud. Není se tak čemu divit, že se autoritářský přístup Applu ke svým uživatelům líbí Komunistické straně Číny, která – především díky Applu – tak má dokonalý přehled a kontrolu nad tím, jaké aplikace a jaká data její občané vlastnící iPhone používají a mají.“

Souhlasíte s (místy zavádějícími) tvrzeními Durova? Nebo jde jen o další bezpředmětný hate vůči Applu, který vznikl primárně ze snahy o pozornost?

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější