Zavřít reklamu

Zakladatel populární komunikační platformy Telegram se v uplynulých dnech několikrát velmi kriticky vyjádřil proti společnosti Apple, a to v souvislosti s nedávno publikovaným článkem v New York Times, který rozebíral zabezpečení iCloud služeb v Číně – psali jsme o tom v tomto článku.

Pavel Durov se v otevřeném kanálu na Telegramu v uplynulých dnech hned dvakrát pustil do Applu, a to s ohledem na úroveň hardwaru použitého v jablečných telefonech, celkové nastavení fungování ekosystému a další.

„Apple je velice efektivní v prosazování svého byznys modelu, který je založený na prodávání předraženého a zastaralého hardwaru zákazníkům, kteří jsou uzamčení v jejich ekosystému. Vždy když musím kvůli internímu testování používat iPhone k otestování naší iOS aplikace, připadám si, jako bych se vrátil do středověku. 60 Hz displeje v iPhonech se jednoduše nedají srovnávat se 120 Hz displeji v moderních telefonech na platformě Android, které nabízí daleko plynulejší animace.“

Telegram CEO Pavel Durov zdroj EhackingNews
CEO Telegramu Pavel Durov

Kritika na stranu Applu se však netýkala pouze hardwaru jako takového. „Nejhorší na Applu není ten zastaralý hardware s neohrabaným uživatelským rozhraním, ale fakt, že jsou majitelé iPhonů v podstatě digitálními otroky Applu. Mají povoleno využívat jen aplikace, které jim Apple schválí a které distribuuje prostřednictvím vlastního obchodu s aplikacemi. Jediným způsobem pro nativní zálohu dat je využití vlastní platformy iCloud. Není se tak čemu divit, že se autoritářský přístup Applu ke svým uživatelům líbí Komunistické straně Číny, která – především díky Applu – tak má dokonalý přehled a kontrolu nad tím, jaké aplikace a jaká data její občané vlastnící iPhone používají a mají.“

Souhlasíte s (místy zavádějícími) tvrzeními Durova? Nebo jde jen o další bezpředmětný hate vůči Applu, který vznikl primárně ze snahy o pozornost?

Související články

Dnes nejčtenější

.