Zavřít reklamu

K odvážnému kroku se před pár hodinami odhodlal jeden z největších vizionářů posledních let a otec Tesly či SpaceX, Elon Musk. V komediální show Saturday Night Live, ve které byl hostem, se totiž nechal slyšet, že má lehkou poruchu autistického spektra – konkrétně Aspergerův syndrom. 

Aspergerův syndrom “přiznal” Elon Musk relativně mezi řečí. Ve svém výstupu v pořadu totiž kromě jeho vychvalování jen tak podotkl, že je zřejmě první moderátorem tohoto pořadu s tímto syndromem či minimálně prvním, který to veřejně přiznal. To následně potvrdila i agentura AP, která zároveň dodala, že je Musk vůbec prvním úspěšný podnikatelem, který veřejně přiznal, že trpí lehkou formou autismu. 

Aspergerův syndrom byl poprvé identifikován v roce 1944 rakouským pediatrem Hansem Aspergerem. Vyznačuje se primárně potížemi se sociálním chováním a komunikací, kdy jsou tyto věci v rozporu s průměrným až nadprůměrným intelektem a řečovými schopnostmi. Kvůli tomu mají lidé trpící tímto syndromem často problémy s navazováním vztahů s ostatními lidmi a potažmo i jakýmkoliv větším interagováním ve společnosti. Jejich komunikační schopnosti a dovednosti jsou totiž zkrátka zhoršené, čehož si jsou zpravidla i vědomi, kvůli čemuž se komunikaci s druhými vyhýbají. 

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.