Zavřít reklamu

O zájmu Applu pomáhat postiženým lidem se ví již řadu let a příběhy samotných uživatelů to jen potvrzují. V nedávné době jste se na našem webu mohli dočíst o slepém surfaři, který díky svému iPhonu XR, který doplňuje technologie VoiceOver, je schopen provozovat veškeré aktivity bez sebemenšího omezení. Tohle však není vše. Ve světě se totiž objevil další úžasný lidský příběh, ve kterém hraje jednu z hlavních rolí jablečný produkt. Tentokrát se jedná o iPad, který je dokonalým prostředníkem pro spojení člověka trpícího Downovým syndromem s jeho rodinou.

Navázat kontakt s postiženým dítětem může být skutečně oříšek, jelikož mnohdy nejsou schopny pracovat s telefonem, což potvrzuje i Denny Bonavita, otec 41letého Grega, jež trpí Downovým syndromem. Právě Denny se podělil se světem o svůj zajímavý příběh, ve kterém hraje jednu z nejdůležitějších rolí iPad a FaceTime.

Dostat Grega do kontaktu s ostatními členy rodiny právě pomocí obyčejného hovoru bylo dříve podle slov jeho otce velmi obtížné. Téměř vždy mu totiž musel u vytáčení někoho asistovat jiný člen rodiny, aby nedošlo k omylu, což se stávalo velmi často. V říjnu mu však rodina zakoupila iPad, na kterém měl přednastavený seznam kontaktů s fotografiemi ostatních, a to jak v aplikaci Skype, tak i FaceTime. Díky tomuto se již nestává, že by Greg omylem soustavně volal na špatná čísla.

Prohlédněte si iPad v galerii níže:

Greg je nyní téměř v nepřetržitém kontaktu s celou rodinou, a to především díky aplikaci FaceTime a jejím videohovorům, za což vděčí právě Applu a jeho technologiím, které mu umožňují svým způsobem normálně žít. Právě to je však s ohledem na minulost úžasné. Ještě před pár desítkami let byli totiž lidé s Downovým syndromem zavírání do léčeben, nyní však mohou žít relativně normální životy, za což mohou být vděčni mimo jiné právě moderním technologiím.

Greg se díky videohovorům naučil i jistý způsob nezávislosti. Jeho otec popsal situaci, kdy syna napomenul za neuklizený pokoj. Jenže ten místo jeho úklidu na to šel trošku jinak. Při dalším hovoru s otcem zkrátka namířil kameru iPadu bokem, čímž se snažil celou situaci zamaskovat. Když ho otec požádal o namíření kamery na „místo činu“, Greg odmítl s culením a smíchem.

Není pochyb o tom, že mohou technologie životy lidí výrazně zlepšit. Jejich vývoj jde navíc mílovými kroky kupředu a to, co se nám ještě před pár lety zdálo jako sci-fi, nyní vnímáme jako zcela běžný standard. Nechme se tedy překvapit, co nám přinesou další měsíce či roky.

facetime-zjednodusuje-komunikaci-postizenym-lidem
Zdroj: Apple.com
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější