Elon Musk vypátral, co by mohlo stát za pomalou výrobou elektromobilů Model 3

Společnost Tesla uvedla v loňském roce na trh automobil Tesla Model 3. Ten má patřit mezi cenově dostupnější vozy, které jsou na rozdíl od Modelu S a Modelu X určeny skutečně pro široký trh. S výrobou a prodejem aut je ale spojen nejeden problém – poslední z komplikací dokonce donutila Elona Muska rozeslat zaměstnancům společnosti hromadný varovný e-mail. Co v něm stálo?

Elon Musk, generální ředitel společnosti Tesla, zaslal v noci z neděle na toto pondělí všem zaměstnancům výstražný e-mail, v němž upozornil na nevhodné a nebezpečné chování jednoho z jejich kolegů. Ve zprávě popisoval, že jeden z jeho podřízených byl přistižen při „škodlivé sabotáži operací“. Provinilý zaměstnanec se měl podle Muska dopustit „přímých změn v kódu“ výrobního systému Tesly a odesílání „velkého množství vysoce citlivých dat“ třetím stranám. Zaměstnanec se svého jednání dopustil podle Muska proto, že se ve firmě nedočkal povýšení.

V současné chvíli probíhá vyšetřování, týkající se toho, zda měl obviněný zaměstnanec ve firmě komplice. Elon Musk si v hromadném e-mailu především kladl otázku, zda jsou do celé věci zainteresované i „ropné a plynárenské společnosti“, „prodejci z Wall Street“ nebo konkurenční automobilky. „Pokud jsou schopné podvádět ve věci emisí, proč by nepodváděly i v jiných oblastech?“, ptá se Musk.

O něco později následoval další e-mail, v němž Musk své kolegy a podřízené upozorňuje na „další podezřelý incident“ v podobě „menšího požáru“ na výrobní lince. K žádnému zranění naštěstí nedošlo, výroba ale musela být na několik dlouhých hodin pozastavena. „Mohlo jít o pouhý ojedinělý incident, Andy Grove (bývalý CEO společnosti Intel) ale říká, že přežijí pouze paranoidní jedinci,“ stojí v e-mailové zprávě. „Prosím, dávejte si pozor na cokoliv, co by nemuselo být v zájmu naší společnosti“.

Společnost Tesla je v současnosti pod velkým tlakem z důvodu výroby nového Modelu 3. V plánu byla výroba 5000 kusů týdně, tento cíl se ale firmě nepodařilo splnit. Nepovedlo se ani dodržet novější plán na letošní duben, spočívající ve výrobě 2500 kusů týdně. Pokud se Tesle nepodaří dosáhnout do konce měsíce limitu 5000 kusů týdně, hrozí ztráty.

Elon Musk

| | Zdroj
8
Leitz

Diskuze

  Má mnoho jiných aktivit kde se mu daří.Dočasné neúspěchy ve výrobě elektoaut může pokrýt z těchto úspěchů.
  Je ovšem, že to „hrne“před sebou a jede asi nadoraz.

  Reagovat

  No pokud neco vyrabim a naplanuju si ze chci za tyden vyrobit 5000ks a roky se mi to nedari tak asi neco delam spatne ve vyrobe za tim neni zadna akce „sabotazniku“. A zjistit cim to je velice jednoduche prijit se zeptat tech co tu vyrobu provadi jestli maji naplanovano 5000 a vyrobi sotva 1000 tak bud tam najdu partu flakajicich se delniku co pracuji jen 1/5 pracovni doby, nebo sice makaji naplno ale 4/5 doby cekaji na dily pak musim zajistit dostatecny prisun dilu, anebo vsichni makaji naplno po celou pracovni dobu pak musim prijmout 5x vic lidi…. Ale od stolu si naplanovat ze to co ma vyrobit 100000 zamestnancu, vyrobi 10000 to je pak „pekne“ planovani 😀

  Reagovat

  Podle me je cely jeho bussines plan uplne nahovno. Celou vyrobu financoval z preprodeje aut s jeste neexistujici technologii a nasliboval tolik ze to ani neni mozne splnit. Dokud se zameroval na malou skupinu lidi s modelem S tak to jeste mohlo fungovat ale prechod na masovou vyrobu neni zadna sranda. Normalni firmu by uz to davno polozilo ale zejima me jak z toho Musk vybrusli. Tato zprava mi vsak ukazuje ze uz zacina byt v koncich a hleda na koho by to svedl.

  Reagovat

  Dělám na automotive a to co se tu řeší je podle mého nazonázoru pravda. Cela vyroba se planuje do posledního detajlu a splnění ani 50% už není normální. Dost věřím tomu že když má roky náskok tak ho chtějí poškodit protoze tak to v dnesnim svete chodí. Nikdo netusite co si firmy drží za technologie aby mohly stále vydělávat.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz